Головна сторінка
Зараз в еф╕р╕ 14:40

23:20

Князь-інок Микола Святоша

23:05

В'язні нацизму 1941-1945 (Г. Шаповалова)

23:00

Молитва Небесним силам

22:50

Ніч у храмі (Болгарія), сурдопереклад

22:05

Клятва преподобного Іова, сурдопереклад

22:00

Молитва Ангелу-Хранителю

21:45

Літопис

21:35

Територія добра

21:20

Чужа війна (Н. Ілляшенко)

20:30

Місце під сонцем. Документаліст Корній Грицюк. Ліки від ненависті

20:20

Дивосвіт

20:10

Вечір у Шишкиному лісі

20:00

Добре слово

19:50

Трапеза

19:40

Територія добра

19:30

Літопис

19:25

Автограф. Я не бував. (В. Симоненко)

19:00

Камо грядеши

18:50

Пісня Богородиці

18:45

Територія добра

18:10

Анатолій Добровольський. Зодчий і його династія

18:05

Лавра Небесна

18:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

17:30

Йордан - річка життя

17:00

Уроки богослов'я. Догматичне богослов'я

16:50

Літопис

16:40

Пісня Богородиці

16:35

Повість минулих літ

16:25

День у Шишкиному лісі

16:20

Казки та історії

16:10

Добре слово

16:00

Дивосвіт

15:50

Образ доброчинності

15:25

Будьте здорові!

15:15

Територія добра

15:05

Літопис

15:00

Молитва про примноження любові

14:40

Трапеза

14:30

Пісня Богородиці

14:00

Земля заповідна. Національний природний парк Пирятинський

13:40

Місто миру. Іудейська війна (Єрусалим)

13:00

Місце під сонцем. Архімандрит Іоасаф. Психологія серця

12:50

Літопис

12:25

Один крок до Великого служіння

12:20

Лавра Небесна

12:10

Територія добра

12:05

Образ доброчинності

12:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

11:40

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих

11:00

Місце під сонцем. Стежина добра. Ієромонах Ілля (Вишневський)

10:45

Літопис

10:25

Куренівська Оранта Івана ╥жакевича, сурдопереклад

10:00

Сувої Мертвого моря, сурдопереклад

09:50

Пісня Богородиці

09:40

Територія добра

09:35

Русану. Обитель святої Варвари (Греція, Метеори)

09:05

Благодатні плоди Ізраїлю

09:00

Молитва за мир в Україні

08:45

Фастівщина. Історія двох храмів

08:05

Уроки богослов'я. Патрологія

08:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

07:45

Ранок у Шишкиному лісі

07:35

Добре слово

07:30

Дивосвіт

07:20

Духовні бесіди з професором О. І. Осиповим

07:05

Літопис

07:00

Молитва перед початком доброї справи

06:45

Житія святих. Віра апостола Фоми

06:10

Собор Глинських старців

06:05

Лавра Небесна

06:00

Молитва Оптинських старців

05:45

Заповітний берег (Одеський Успенський монастир)

05:05

Люди-птахи

05:00

Молитва Отче наш

04:35

І молитва стане мечем, сурдопереклад

04:20

Фрески Кирилівської церкви (м. Київ), сурдопереклад

04:00

Житія святих. Царствена інокиня Олександра Романова, сурдопереклад

03:45

Наскельна святиня (м. Бахчисарай)

03:25

Я народився любити (протоієрей Володимир Карпець)

03:00

Оселя на березі Росі (Стеблівський музей І. Нечуя-Левицького)

02:35

Кирил і Мефодій (Греція)

02:25

Ікона Афонської Божої Матері

02:00

Зодчество

01:40

Земля заповідна. Парк природи Беремицьке

01:00

Місце під сонцем. Павло Ігнатьєв

00:40

Застигла симфонія (Крим, Червоні печери)

00:20

Житія святих. Преподобний Паїсій (Величковський)

00:00

Камені Єрусалима

Останні новини

7 кв╕тня Православна Церква святку╓ Благов╕щення Пресвято╖ Богородиц╕

07.04.2018

 Cьогодн╕ спас╕ння нашого початок, ╕ одв╕чного та╖нства явлення:Син Божий ста╓ сином Д╕ви, ╕ Гаври╖л благодать благов╕стить.

Тропар свята Благов╕щення

 

День Благов╕щення – це давн╓, велике, двонадесяте свято Вселенсько╖ Церкви. Благов╕щення в ╢вангел╕╖ зобража╓ться як Божественна под╕я, що явила рад╕сть всьому св╕ту. За словами Церкви, воно – «главизна» нашого порятунку. Та╖нство од в╕ку визначене, виконання благословення, яке Бог дав Аврааму, ╤сааку, ╤акову ╕ Давиду. Бог об'╓днався з людством, ╕ вс╕ пророцтва старозапов╕тн╕ про цю об╕цяну под╕ю виконалися в особ╕ Пресвято╖ Д╕ви Мар╕╖.
Коли настав час Сину Божому стати людиною, в усьому св╕т╕ не було б╕льш свято╖ ╕ г╕дно╖ в╕д Д╕ви Мар╕╖, аби «безплотного вт╕лити Бога ╕ послужити та╖нству спас╕ння нашого».
Пресвята Д╕ва Мар╕я прожила в ╢русалимському храм╕ близько дванадцяти рок╕в. Первосвященик оголосив ╖й, що, за звича╓м, досягнувши повнол╕ття, Вона мала покинути храм, вийти зам╕ж ╕ поселитися ╕ у сво╓му дом╕. На що Пречиста Д╕ва лаг╕дно в╕дпов╕ла йому, що в╕д народження батьки присвятили ╥╖ Богу, ╕ Сама Вона дала об╕тницю назавжди зберегти Свою цноту ╕ не бажа╓ порушити ╖╖.
Первосвященик здивувався так╕й тверд╕й р╕шучост╕, зн╕яков╕ли й ╕нш╕ священики. Вони не могли скасувати закон, але ╕ не мали права примушувати Д╕ву порушити об╕тницю. Вони вс╕ з╕бралися у храм╕ ╕ старанно молилися, щоб Бог явив ╖м Свою волю. ╤ первосвященику Захар╕ю явився Ангел з такою настановою: «З╕брати неодружених чолов╕к╕в з дому Давидового, ╕ хай вони принесуть жезли сво╖, кому з них Господь дасть знамення, тому й в╕ддати Д╕ву для збереження ╥╖ цноти».
Захар╕й з╕брав дванадцять старих благочестивих муж╕в з роду Давидового, узяв у них жезли. Ув╕йшовши у святилище, в╕н довго молився, щоб Сам Господь явив чолов╕ка, який би був г╕дний заручитися з Д╕вой. Жезли залишили у храм╕ на всю н╕ч. Наступного дня, коли первосвященик з обраними мужами ув╕йшов до храму, то побачив, що жезл ╤осифа розцв╕в. ╤осиф доводився родичем Д╕в╕ Мар╕╖, жив праведним життям ╕ з нетерп╕нням чекав на пришестя Мес╕╖. Йому на той час було вже б╕льше в╕с╕мдесяти рок╕в, ╕ в╕н давно був вд╕вцем п╕сля смерт╕ сво╓╖ дружини ╕ мав дорослих д╕тей.
Так, для нетл╕нного збереження цноти п╕д виглядом шлюбу, Святу Д╕ву заручили з ╥╖ родичем – праведним старцем ╤осифом, який зважився збер╕гати невинну честь Мар╕╖, вважаючись ╥╖ удаваним чолов╕ком ╕ удаваним батьком ╤╕суса Христа до ц╕лковитого в╕дкриття св╕тов╕ та╓мниц╕ Боговт╕лення. Таким чином, Д╕ва Мар╕я переселилася з храму до Назарета, в будинок праведного ╤осифа.
У дом╕ Свого обручника Д╕ва Мар╕я не зм╕нила спос╕б життя, звичного ╥й у Святая святих. Жила у самот╕ та безмовност╕, пост╕йно працювала. Молитва, читання священних книг, рукод╕лля ╕ робота по дому наповнювали вс╕ хвилини ╥╖ смиренного ╕ мовчазного життя. Серед людей Вона жила лише для Бога. ╤ будинок ╤осифа був для Не╖ як храм молитовний. Вона пряла льон, вовну, вишивала церковний одяг. ╤ вс╕ ц╕ роботи виконувала дуже майстерно.
Нарешт╕ настав день, на який р╕д людський оч╕кував б╕льше п’яти тисяч рок╕в. За Переданням Святих Отц╕в, Пресвята Д╕ва знала з читання божественних ╕ пророчих книг, що наближа╓ться час пришестя об╕тованого Мес╕╖. Неодноразово Вона читала пророцтво ╤са╖: «Ось, Д╕ва в утроб╕ прийме ╕ народить Сина, ╕ наречуть ╕м'я Йому: Емману╖л», – ╕ вважала, що ця благословенна Д╕ва вже ╕сну╓. Душа ╥╖ гор╕ла любов'ю не т╕льки до оч╕куваного Мес╕╖, але ╕ до Д╕ви, призначено╖ бути Його Мат╕р'ю.
З╕ сльозами повторювала Вона молитву, щоб Господь сподобив ╥╖ побачити Мат╕р об╕тованого Мес╕╖ ╕ послужити ╥й, хоча б останньою ╥╖ рабинею.
Як ми зна╓мо з ╢вангел╕я Архангел Гаври╖л був посланий в Гал╕лейське м╕сто Назарет, в будинок ╤осифа, до Свято╖ Д╕ви Мар╕╖, через ш╕сть м╕сяц╕в п╕сля зачаття ╤оанна Хрестителя, аби спов╕стити ╥й та╓мницю вт╕лення в╕д Не╖ Бога-Слова. «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою; Благословенна Ти м╕ж жонами», – в╕тав ╥╖ небесний в╕сник – словами, як╕ Церква нин╕ щодня повторю╓ в молитв╕: «Богородице Д╕во, радуйся»!
Явлення Архангела не злякало Пречисту Д╕ву. Перебуваючи у Святая Святих ╢русалимського храму, Вона звикла до появ ╕ бес╕д ангельських, але дивне в╕тання збентежило ╥╖.
Д╕ва Мар╕я мовчала в подив╕, а небесний в╕сник продовжував: «Не б╕йся, Мар╕╓! Бо Ти знайшла благодать у Бога. ╤ ось, зачнеш в утроб╕ ╕ народиш Сина, ╕ наречеш ╕м'я Йому ╤╕сус. В╕н буде великий ╕ Сином Всевишнього наречеться, ╕ дасть Йому Господь Бог престол Давида, отця Його; ╕ царствуватиме над домом ╤акова пов╕к, ╕ Царству Його не буде к╕нця». «Як же станеться це, коли Я мужа не знаю?» – запитала Д╕ва. «Дух Святий з╕йде на Тебе, ╕ сила Всевишнього ос╕нить Тебе; тому ╕ народжуване Святе наречеться Сином Божим», – сказав Архангел.

Велика та╓мниця в╕дкрита в благов╕ствуванн╕. Й Архангел Гаври╖л, для повноти св╕дчення, вказав Д╕в╕ Мар╕╖ на приклад родички ╥╖ ╢лизавети: «Ось ╕ ╢лизавета, родичка твоя, яку називають непл╕дною, ╕ вона зачала сина в старост╕ сво╖й, ╕ ╖й вже шостий м╕сяць, бо у Бога не зостанеться неспроможним н╕яке слово».
З людських м╕ркувань, неможливо, щоб непорочна Д╕ва народила ╕ щоб безпл╕дна, стара ж╕нка зачала, але у Всемогутнього Бога все можливо. «Бог идеже хощет, побеждается естества чин». Св╕тло Духа Божого осяяло Д╕ву Мар╕ю, ╕ Вона зрад╕ла ╕стин╕ благов╕ствування ╕ переконалася, що чу╓ волю Божу. Пройнята найб╕льшим благогов╕нням до Свого Творця, Мар╕я в╕дпов╕ла: «Я – Раба Господня; хай буде Мен╕ по слову Тво╓му!»

Ще в Старому Запов╕т╕ занепалому людству було об╕цяно, що «с╕м'я жони з╕тре главу зм╕я», тобто що в╕д ж╕нки народиться людина, яка переможе диявола. Людство тисячол╕ттями чекало виконання ц╕╓╖ об╕цянки. Але проходили стол╕ття, ╕ жодна ж╕нка не була г╕дною стати Мат╕р'ю Сина Божого.
Високе упокорення ╕ смиренна пок╕рн╕сть Вол╕ Бож╕й прихилили небеса ╕ звели на землю Сина Божого: Слово стало плоттю. Виконавши повел╕ння Боже, Архангел повернувся у царство св╕тла.
Сталося та╖нство вт╕лення Сина Божого: Д╕ва стала Мат╕р'ю, ╕ Мати залишилася Д╕вою. Обрана з ус╕х род╕в, свята т╕лом ╕ духом, Вона вм╕стила у Сво╖й особ╕ весь скарб благодат╕. Архангельське в╕тання: «Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою», – скасувало вирок, який засудив св╕т на прокляття, ╕ дало людству право рад╕ти ╕ спод╕ватися на порятунок. Свята Церква завжди прославля╓ Мат╕р Божу архангельською молитвою-п╕снею: «Богородице Д╕во, радуйся, Благодатна Мар╕╓, Господь з Тобою, благословенна Ти м╕ж ж╕нками ╕ благословен пл╕д утроби Тво╓╖, бо Спасителя народила ╓си душ наших».