Розкажи нам, вулице!

Київ – старовинне місто. Тут у різні сторони йшли вулиці, вали і дороги. І сьогодні можна бачити, як вони сплітаються тут у один міцний вузол і розходяться врізнобіч.

Проект «Розкажи нам, вулице!» потроху, як мед до вулика, збирає по краплинах історію давніх вулиць чудового міста – столиці України.

Розкажи нам, вулице! У місті Ярослава

«Місто Ярослава» - умовна назва великого району стародавнього Києва в пам'ять його будівничого, великого київського князя Ярослава Мудрого. Тут розташовувалися величні храми: Софія, Благовіщення, Ірининська; в'їзні брами: Жидівські, Лядські та Золоті. Через всю територію цього міста проходить вулиця - Володимирська.

Про історію "Міста Ярослава" дізнавайтеся на телеканалі «Глас» у новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице! У місті Ярослава".

Розкажи нам, вулице! Володимирська. Софія Київська

Славетна Софія Київська – це найдавніший храм Києва. На початку ХХ століття завершилася забудова навколо Софійської площі. Це був приклад найбільш вдалого ансамблевого рішення образу вулиці Володимирської та площі Софійської. У новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице! Володимирська. Софія Київська" ми пропонуємо дізнатися про площу Софії Київської.

Розкажи нам, вулице! Володимирська на фундаментах

У новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице!" - "Володимирська на фундаментах" ми пропонуємо дізнатися про пам'ятки, які постали свого часу на фундаментах давнього міста Володимира Великого, про Андріївську церкву і Бабин торжок.

 

Розкажи нам, вулице! - Володимирська. Місто Володимира

У новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице!" - "Володимирська. Місто Володимира" ми пропонуємо дізнатися "звідки пішла Руська земля", пройти всю центральну вісь давнього міста Володимира Великого, Десятинну церкву і Бабин торжок.

Розкажи нам, вулице! - Лютеранська, частина 2

Від неоренесансу, модерну та еклектики до конструктивізму і новобудов. На цій вулиці можна зустріти геть різні архітектурні стилі, майже кожен з її будинків міг бути завішений меморіальними дошками видатних людей. Тут здебільшого мешкали німецькі аристократи, які збудували лютеранську кірху святої Катерини. Тому сьогодні ця київська вулиця має назву – Лютеранська...

Ми продовжуємо нашу розповідь про саме цікаве вулиці Лютеранська у новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице! Лютеранська", частина 2.

Розкажи нам, вулице! Садиба Мерінга

Колишня садиба Мерінга - сьогодні одна з найславетніших місцин Києва. Вона перетворилася на видатний з архітектурної точки зору житловий район, який отримав серед киян неофіційну назву «Київський Париж», ставши популярним місцем серед творчої богеми...

Ми запрошуємо пройтись по вулиці і площі, які перші з'явилися за планом забудови відомої садиби Мерінга у новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице! Садиба Мерінга".

 

Розкажи нам, вулице! Лютеранська

Від неоренесансу, модерну та еклектики до конструктивізму і новобудов. На цій вулиці можна зустріти геть різні архітектурні стилі, майже кожен з її будинків міг бути завішений меморіальними дошками видатних людей. Тут здебільшого мешкали німецькі аристократи, які збудували лютеранську кірху святої Катерини. Тому сьогодні ця київська вулиця має назву – Лютеранська...

Про саме цікаве цієї вулиці дізнавайтеся у новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице! Лютеранська".

Розкажи нам, вулице! Заньковецької

Вулиця Марії Заньковецької знаходиться в центрі Києва. Вона простягається від вул. Городецького до вул. Лютеранської. Названа іменем славної української актриси. В часи Російської імперії мала назву - Мерінгівська. Кожен будинок цієї київської вулиці неповторний і особливий, тут мешкали Іван Паторжинський, Осип Мандельштам, Анна Ахматова...

У новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице! Заньковецької" ми пропонуємо пройти весь «Київський Париж», всю відому свого часу величну садибу Фрідріха Мерінга, дізнавалися її секрети.

Розкажи нам, вулице! Архітектора Городецького

Ця вулиця виникла завдяки приватній ініціативі. Новостворене Домобудівне товариство викупило землю у відомого професора медицини, гласного Київської думи Фрідріха Мерінга. За планом товариства чудову величезну садибу, що простягалась від вулиці Інститутської і до Лютеранської, було розплановано під нові вулиці, одна з них сьогодні носить ім’я відомого архітектора Городецького.

Відтак, у новому випуску проекту "Розкажи нам, вулице!" ми пройдемось по найцікавішим куточкам вулиці Городецького.

Розкажи нам, вулице! Липська

Липки – місце перебування київських магнатів. Гарні особняки, спущені штори та мовчазні строгі вікна…

Липська, Шовковична, Садова, провулок Виноградний - такі назви вулиць центру великого міста. 1828 року липовий гай вирубали, а сім років потому також ­– виноградний і шовковичний сади. Почалося проектування забудови так званої двірцевої частини Липок.

Відтак, про минуле та сьогодення київських Липок дізнавайтеся у проекті «Розкажи нам, вулице! Липська».