Головна сторінка
Зараз в еф╕р╕ 00:16

23:45

Столиця козацької України (м. Глухів)

23:05

Місце під сонцем. Художник над морем ідей. Андрій Александрович-Дочевський

23:00

Молитва Небесним силам

22:45

Звіринецькі печери, сурдопереклад

22:05

Так починався великий Купрін, сурдопереклад

22:00

Молитва Ангелу-Хранителю

21:40

Літопис

21:25

Поводир

21:15

Територія добра

21:05

Піщанська ікона Божої Матері

20:30

Пономарі

20:20

Дивосвіт

20:10

Вечір у Шишкиному лісі

20:00

Добре слово

19:50

Трапеза

19:40

Територія добра

19:30

Літопис

19:00

Микола Глущенко. Мандрівка в таїну

18:15

Медіолан-Мілан

18:10

Територія добра

18:05

Лавра Небесна

18:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

17:40

Творіння графа Потоцького (Тульчинський собор Різдва Христового)

17:00

Місце під сонцем. Валентин Кочмарський. Таємниця колосу

16:45

Літопис

16:35

Пісня Богородиці

16:25

День у Шишкиному лісі

16:20

Казки та історії

16:10

Добре слово

16:00

Дивосвіт

15:50

Образ доброчинності

15:25

Будьте здорові!

15:15

Територія добра

15:05

Літопис

15:00

Молитва про примноження любові

14:50

Трапеза

14:40

Незгасима зірка Православія (м. Київ, Китаїв)

14:00

Отец Антонин. Письма из Иерусалима

13:40

Іван Сошенко: шлях до себе

13:00

400 років служіння Церкві

12:45

Літопис

12:20

Доля одна на двох

12:10

Територія добра

12:05

Образ доброчинності

12:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

11:50

Піщанська ікона Божої Матері

11:10

Місце під сонцем. Стежина добра. Ієромонах Ілля (Вишневський)

11:00

Літопис

10:05

Літа молодії (Б. Мозолевський), сурдопереклад

10:00

Лавра Небесна, сурдопереклад

09:40

Вальс крилатих машин

09:15

Сувої Мертвого моря

09:05

Територія добра

09:00

Молитва за мир в Україні

08:45

Йорданія. Джераш

08:05

Місце під сонцем. Сонячні діти Андрія Василенка

08:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

07:45

Ранок у Шишкиному лісі

07:35

Добре слово

07:30

Дивосвіт

07:20

Духовні бесіди з професором О. І. Осиповим

07:05

Літопис

07:00

Молитва перед початком доброї справи

06:50

О. Архангельський Вірую

06:10

Мила серцю Лівадія

06:05

Лавра Небесна

06:00

Молитва Оптинських старців

05:40

Автограф. Кіммерійська акварель (М. Волошин)

05:05

Собор Глинських старців

05:00

Молитва Отче наш

04:40

Житія святих. Апостол і євангеліст Матфей, сурдопереклад

04:00

Хотинська фортеця, сурдопереклад

03:25

Святогірська Успенська Лавра

03:20

Автограф. Музичні одкровення (Л. Бетховен)

03:00

Музей однієї вулиці (м. Київ, Андріївський узвіз)

02:50

Придумай себе Исландию

02:25

Історія одного музею

02:00

Зодчество

01:45

Ікона Казанської Божої Матері

01:05

Місце під сонцем. Леся Воронина

00:00

Безмовна проповідь

Архів новин
2018
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2017
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2016
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2014
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2013
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2012
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2011
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2010
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2008
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
2007
січлютберкві
трачерлипсер
вержовлисгру
Останні новини

Слово Свят╕шого Патр╕арха Кирила в п'яту р╕чницю ╕нтрон╕зац╕╖ в Храм╕ Христа Спасителя

04.02.2014

 Слово Свят╕шого Патр╕арха Кирила в п'яту р╕чницю ╕нтрон╕зац╕╖ в Храм╕ Христа Спасителя1 лютого 2014 року, у п'яту р╕чницю ╕нтрон╕зац╕╖, Свят╕ший Патр╕арх Московський ╕ вс╕╓╖ Рус╕ Кирил звершив Божественну л╕тург╕ю в кафедральному соборному Храм╕ Христа Спасителя. П╕сля зак╕нчення Л╕тург╕╖ Предстоятель Русько╖ Церкви звернувся до присутн╕х ╕з Первосвятительським словом.

Ваше Високопреосвященство, владико митрополите Ювенал╕ю! Ваш╕ Високопреосвященства й Преосвященства! Високоповажн╕ дорог╕ владики! Шановн╕ отц╕, матушки ╕гумен╕, брати й сестри!

Я вс╕м вам сердечно дякую за молитву, яку ми сьогодн╕ вс╕ разом звершили в цьому кафедральному храм╕ в день п'ятир╕ччя мо╓╖ Патр╕аршо╖ ╕нтрон╕зац╕╖. Як зараз пам'ятаю цей день ╕ душевний трепет, з яким з╕йшов я через головний, зах╕дний вх╕д у цей благол╕пний храм до Патр╕аршого служ╕ння, що чекало на мене. Пам'ятаю думки, що охопили мене в той день. Здавалося б, така урочиста й рад╕сна атмосфера, так багато людей, як╕ прийшли прив╕тати Патр╕арха. Поглядаючи на т╕ св╕тл╕ обличчя, я, звичайно, в╕дчував добр╕, тепл╕, глибок╕ почуття, але одночасно, згадуючи про те, що на горньому м╕сц╕, на кафедр╕ арх╕╓рейськ╕й на мене було покладено великий параман, усв╕домлював, що це не просто символ╕чне д╕яння ╕ не просто частина Патр╕аршого богослужбового ритуалу, але дещо б╕льше. Це Божественне одкровення. Господь показу╓ Патр╕арху сенс його служ╕ння ╕ говорить, як╕ переживання йому доведеться пережити.

Минуло п'ять рок╕в, ╕ я переконався в тому, що т╕ сам╕ думки, як╕ в╕дв╕дали мене в день Патр╕аршо╖ ╕нтрон╕зац╕╖, виявилися справедливими. Важким ╓ Патр╕арший хрест, ╕ символ ц╕╓╖ прац╕ — великий Патр╕арший параман. Але одночасно Господь супроводжу╓ це служ╕ння ╕ великими радощами. ╤ головною рад╕стю для мене ╓ можлив╕сть зд╕йснювати Божественну службу в будь-якому храм╕ Русько╖ Православно╖ Церкви, у будь-якому монастир╕, б╕ля великих святинь, в╕дв╕дувати чудов╕ свят╕ м╕сця нашо╖ Церкви, стикаючись з Божественною благодаттю, яка походить в╕д тих святинь ╕ наповнюючи св╕й розум ╕ свою душу вс╕м тим, що виходить в╕д реального церковного життя, вбирати ц╕ дуже важлив╕ для Патр╕арха сигнали, як╕ йдуть в╕д народу, в╕д пастви, в╕д арх╕пастир╕в, в╕д ченц╕в. Саме цей духовний пот╕к ╕ ╓ найголовн╕шим впливом, який справля╓ться на Патр╕арха.

Знаю, що люди часом застосовують до церковно╖ влади св╕тськ╕ м╕рки. Знаю, що ╕нод╕ запитують: «А хто найвпливов╕ший ╕з тих, хто оточу╓ Патр╕арха? А до кого прийти, щоб донести до Патр╕арха сво╖ слова, сво╖ думки ╕ переконати його зробити те чи ╕нше?» У цей день, коли я святкую разом з вами п'ятир╕ччя свого служ╕ння, можу сказати, що найсильн╕ший вплив, до якого в╕дкритий Патр╕арх, — це вплив Церкви, ╓пископату, духовенства, чернецтва ╕ благочестивого народу. П╕д цим впливом я перебуваю кожен день свого Патр╕аршого служ╕ння ╕ вважаю обов'язком сво╖м вбирати ╕ розумом, ╕ серцем усе, що йде в╕д вас, переломлюючи це в Патр╕арш╕ р╕шення, пропонуючи т╕ чи ╕нш╕ р╕шення Священному Синоду або Арх╕╓рейському Собору. ╤ я переконався, що якщо саме у в╕дпов╕дь на з╕тхання вс╕╓╖ Церкви Патр╕арх прийма╓ т╕ чи ╕нш╕ р╕шення, вони одностайно приймаються ╕ Синодом, ╕ Собором, ╕ вс╕╓ю Церквою ╕ не викликають н╕якого спротиву, за винятком, можливо, дуже невеликого кола людей, як╕ не ст╕льки про благо Церкви печуться, ск╕льки про сво╖ пол╕тичн╕ погляди чи певн╕ ╕де╖, як╕, на ╖хню думку, мають реал╕зуватися в церковному житт╕.

Я хот╕в би подякувати вс╕м вам — вс╕й наш╕й Церкв╕ в╕д сходу до заходу, в Рос╕╖, на Укра╖н╕, в Б╕лорус╕, Молдов╕, ╕нших кра╖нах, на як╕ простира╓ться духовне окормлення Русько╖ Православно╖ Церкви. Ус╕м вам подякувати за в╕рн╕сть Господу, за збер╕гання ╓дност╕ нашо╖ Церкви, за щиру, принципову, в╕дпов╕дальну пастирську й арх╕пастирську роботу, у тому числ╕ в м╕сцях конфл╕кт╕в, в м╕сцях громадянського напруження й протистояння, в моменти, коли на Церкву ополчаються сили, як╕ бажають ╖╖ зруйнувати, як╕ наповнюють ╕нформац╕йний прост╕р тим, що, на ╖хню думку, повинно п╕д╕рвати життя Церкви. Наша однодумн╕сть, наша сп╕льна молитва, наша братська сол╕дарн╕сть, вза╓мна п╕дтримка всередин╕ ╓пископату, духовенства ╕ всього в╕руючого народу ╓ т╕╓ю головною розрадою, яка балансу╓ тягар Патр╕аршого хреста.

За ц╕ п'ять рок╕в я мав можлив╕сть переконатися в тому, що Божа рука веде Церкву нашу ╕сторичним шляхом. З╕знаюся, що деяк╕ р╕шення, як╕ ми прийняли, були сформульован╕ мною, безперечно, п╕д д╕╓ю непереборно╖ Божо╖ сили. ╤ т╕льки тепер, обертаючись назад, я розум╕ю, що то була д╕йсно Божа допомога: те, що було нев╕домо мен╕ за деякий час до прийняття р╕шень, раптом ставало не т╕льки в╕домим, зрозум╕лим, а й п╕дтримуваним абсолютною б╕льш╕стю нашого ╓пископату, духовенства та в╕руючого народу.

Я бачу Божу руку, яка вс╕х нас веде. В╕дчуваю, як Бог в╕дпов╕да╓ на наш╕ молитви, як, проводячи нас через радост╕ й скорботи, В╕н ясно св╕дчить про те, що в цьому духовному процес╕ вдосконалення нашого життя присутн╕й ╕ В╕н, ╕ ми з╕ сво╖ми сильними й слабкими сторонами; що творення Церкви Божо╖ ╓ Боголюдський процес, адже Богочолов╕к Христос ╤сус ╓ Глава Церкви. ╤ будемо просити Господа, щоб ╕ в наступн╕ роки, як╕, безперечно, матимуть в соб╕ ╕ радост╕, ╕ скорботи, ми могли б в╕дчувати Божу присутн╕сть, чути голос Божий ╕ влаштовувати церковне життя зг╕дно з Його волею, напружуючи при цьому вс╕ сво╖ людськ╕ сили, для того щоб воля Божа не сп╕ткнулася об наш╕ л╕нощ╕, об наше незнання, об нашу нездатн╕сть, об наш╕ гр╕ховн╕ людськ╕ почуття. Про це я молився сьогодн╕ ╕ в╕рю, що багато хто сво╖ми словами й сво╖ми думками молився про те ж саме.

Я ще раз висловлюю щиру подяку пост╕йним членам Священного Синоду, як╕ поруч з╕ мною ╕ буквально щодня беруть участь в кер╕вництв╕ Церквою через прийняття важливих синодальних р╕шень. Я сердечно дякую всьому ╓пископату Русько╖ Православно╖ Церкви, велико╖ ╕ багатонац╕онально╖, за ту згуртован╕сть, за ту ╓дн╕сть, якою були в╕дзначен╕ ц╕ п'ять рок╕в мого Патр╕аршого служ╕ння. Я сердечно дякую духовенству м╕ста Москви, яке тут присутн╓, ╕ всьому духовенству нашо╖ Церкви за ╖х молитву, ╖х прац╕, ╖х пастирське завзяття, за те, як виконують вони доленосн╕ р╕шення Арх╕╓рейських Собор╕в, допомагаючи Церкв╕ зайняти активну позиц╕ю в житт╕ сусп╕льства тих держав, в яких присутня Руська Православна Церква, допомагаючи Церкв╕ в╕дгукуватися на з╕тхання сучасно╖ людини ╕ знаходити правильн╕, мудр╕ в╕дпов╕д╕ на численн╕ питання наших сучасник╕в.

Нехай Всемилостивий Господь прихилить Свою любов, доторкнеться Сво╓ю державно╖ десницею до вс╕╓╖ ╕сторично╖ Рус╕, до ╖╖ народ╕в, як╕ проходять сьогодн╕ через горнило важких випробувань. Нехай Господь десницею Сво╓ю п╕дтрима╓ нем╕чн╕ наш╕ людськ╕ зусилля, спрямован╕ на те, щоб воля Його зд╕йснювалася в реальному житт╕ людей ╕ народ╕в. ╤, звертаючись до Пречисто╖ ╕ Преблагословенно╖ Цариц╕ Небесно╖, прошу ╥╖, Д╕ву чисту ╕ Мат╕р Церкви, простягати над нами Св╕й державний Покров, зм╕цнювати нас у слабостях, труднощах, скорботах ╕ хворобах, допомагаючи з в╕двагою ╕ тверд╕стю служити ╥╖ Божественному Сину Господу ╤сусу Христу.

Ще раз сердечно вс╕м вам дякую. Вклоняюся вам низько ╕ прошу ваших молитов на продовження свого Патр╕аршого служ╕ння. Ам╕нь.

Прес-служба Патр╕арха Московського ╕ вс╕╓╖ Рус╕