У фарфоров╕й лавц╕, або Як створювався ф╕льм ╕з рубрики ?Творення?
?Це новий проект, головною метою якого було показати процес створення речей, як╕ нас оточують. Один з перших сюжет╕в ми зн╕мали на Баран╕вському порцеляновому завод╕, де д╕знавалися, як створюються фарфоров╕ вироби.
Це одне з дуже давн╕х п╕дпри╓мств, йому вже 200 рок╕в. Ран╕ше там виготовляли серв╕зи для Лен╕на, подарунков╕ набори для Брежн╓ва, для член╕в ЦК парт╕╖, для гостей СРСР, серед яких були Джвахарлал Неру, ╤нд╕ра Ганд╕. Цей завод славився сво╖ми традиц╕ями. У наш╕ часи, на жаль, тут виготовляють продукц╕ю не з тако╖ тонко╖ порцеляни, як ран╕ше. Фарфор за як╕стю став нижчий, проте ? дешевший, а отже, його швидше розкуповують. Звичайно ж, це крок назад. Багато традиц╕й було втрачено, печ╕ перероблен╕.
Проте ╕ зараз там ╓ на що подивитися. П╕д час зйомок було ц╕каво спостер╕гати, як з аморфно╖ маси створюються порцелянов╕ вироби. Такий неповторний процес! Наче т╕сто для пир╕жк╕в, маса нар╕за╓ться, склада╓ться у форми, ╕ пот╕м майбутн╕ товари народного споживання печуться, наче паски.
Було неспод╕ванкою, що не завжди майстров╕ вда╓ться ╕деальна форма. Потр╕бно ч╕тко витримати вс╕ технолог╕чн╕ умови, щоб вир╕б вийшов як╕сним. У мене з'явилися асоц╕ац╕╖ з пирогом, що вип╕кають у печ╕, але який неможна тримати довше, тому що згорить, але й ран╕ше виймати теж не варто, бо не допечеться. З печ╕ виходить глина ще досить м'яка. А пот╕м трохи охолоджу╓ться, покрива╓ться глазур'ю, як хл╕б я╓чним жовтком, або як торт кремом, ╕ знову ╖х ставлять у п╕ч. ╤ т╕льки тод╕ виходить справжн╕й кухоль, глечик або тар╕лка.
Зн╕мальна група велика ? п'ятеро людей, складно було рухатись у досить т╕сному прим╕щенн╕, але об╕йшлося майже без ?жертв?. Т╕льки автор сценар╕╖в цього проекту Богдан Куракса незграбно повернувся ╕ вщент розбив глечик. Б╕льше, на щастя, ми н╕чого не пошкодили?.