Випробування коронавірусним карантином. Грань, через яку Церква не може переступити — митрополит Антоній

Create: чт, 04/09/2020 - 00:00
Author: Petrenko

«Є певна межа, де ми не можемо поступитися, ми не можемо погодитися з тими силами, які переконують нас, що через Євхаристію можна заразитися. Якщо людина так вважає, то вона просто невіруюча, — підкреслив владика. — Або, навпаки, якщо вона невіруюча спочатку, а пропонує нам ось цю позицію прийняти, значить вона з нами таким чином бореться, бореться з православною християнською свідомістю».

Митрополит Антоній зазначив, що «релігійне життя дуже важливе для людини, для якої віра не якась абстракція або теорія, а живий досвід життя».

Також не може Церква погодитися із заявами, які сьогодні іноді звучать у зв’язку з карантинними обмеженнями про те, що «можна спасатися і без храму».

«Це теж помилковий посил, з яким ми не можемо погодитися. Тому, що храм — це місце особливої ​​присутності Божої. Це концентрація благодаті Божої, де відбуваються Таїнства. Людина приходить до Церкви через Таїнство Хрещення, вона приймає інші Таїнства церковні, в храмі вона приймає самого Христа через Євхаристію», — розповів ієрарх.

По слову владики, думки про те, що через Таїнство Євхаристії можна якимось чином заразитися — «це нелюдські думки, це думки абсолютно від інших духів — злоби, які намагаються таким чином боротися з самою Церквою».

Тому, що «Євхаристія — це епіцентр церковного життя, без Євхаристії Церкви немає».

І саме ці межі Церква ніколи не повинна переступати.

«Тому є певні межі для церковного світогляду, за які ходу немає. …Ми розуміємо, що там вже загроза справжній православній християнській релігійності», — сказав Керуючий справами УПЦ.

Водночас у своєму коментарі він закликав віруючих, які відчувають нездужання, не наражати на небезпеку оточуючих і залишатися вдома.

«Якщо людина відчуває себе хворою і це пов’язано з інфекційною хворобою, я думаю, що людина повинна взяти на себе цей подвиг не йти нікуди, а молитися вдома у себе. Не просто залишитися вдома. Ми не говоримо про це, тому що життя без молитви неможливе. Молитва — це дихання життя душі, і тіла в тому числі, тому що людина спасається вся», — сказав владика.

Він наголосив, що у цій складній і серйозній ситуації необхідно дотримуватися встановлених санітарних приписів, але не потрібно панікувати.

«У церковній свідомості немає катастроф, є тільки одна катастрофа — це відпадання від Бога і від Церкви. І цього людина повинна боятися і всіма своїми силами з цим боротися. Боротися не з кимось навколо, а з самим собою, щоб цього не сталося, щоб не було порожнечі в людській душі», — також зазначив митрополит Антоній.

Передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ