7 липня різдво Пророка, Предтечі і Хрестителя Господня Іоанна

Create: вт, 07/07/2020 - 10:11
Author: Petrenko
рождество иоанна предтечи

Свята Церква радісно згадує Різдво чесного славного Пророка і Предтечі Господнього Іоанна. Ще до його народження було передбачено, що він прийде раніше Месії та буде великим серед інших святих. Бог, через пророка Малахію,провістив, що перед самим пришестям у світ Христа Спасителя з`явиться Предтеча, тобто Попередник Спасителя. Предтеча буде великим пророком, він сповістить людей про скоре пришестя Христа і буде готувати їх до прийняття Христа Спасителя. 

Для народження Предтечі Бог обрав благочестивих батьків, родичів Пресвятої Діви Марії, священика Захарію і дружину його Єлизавету. Вони були вже старими, а дітей не мали. Вони ревно молились Богу, щоб Він позбавив їх такого нещастя. 
Якось Захарія здійснював богослужіння в єрусалимському храмі. Коли він увійшов до святилища для кадіння, там йому явився ангел Господній, стоячи праворуч від кадильного жертовника, на якому димів фіміам (ладан); Захарія збентежився, і страх пройняв його. 
Ангел же сказав йому: "Не бійся, Захаріє, бо почута молитва твоя: дружина твоя Єлизавета народить тобі сина, і назвеш його Іоанн. Народження його принесе радість багатьом. Він буде великим перед Господом, матиме дари Духа Святого від початку свого народження і багатьох людей наверне до Господа Бога. Він передуватиме, тобто буде попередником, перед Господом-Спасителем, за духом і силою, як Ілля, і готуватиме людей до прийняття Спасителя". 
Захарія не відразу повірив з радощів і сказав: "А як мені впевнитися, що це збудеться? Адже я і моя дружина вже дуже старі". 
Ангел відповів йому: "Я – архангел Гавриїл, що стою перед Богом, і посланий говорити з тобою. За те, що ти не повірив моїм словам, ти будеш німий і не зможеш говорити до того дня, поки це збудеться". 
Між тим, народ, молячись, чекав на Захарію і дивувався, що він затримувався у храмі, у святилищі. Він же, вийшовши звідти, не міг говорити з народом і спілкувався знаками. Тоді всі зрозуміли, що йому було видіння у святилищі. Після закінчення днів своєї служби у храмі Захарія повернувся у свій дім. 
Коли Єлизавета довідалася про велику Божу ласку до них, вона приховувала від людей свою радість і дякувала Богу.

У праведних Захарії та Єлизавети невдовзі після відвідин Божої Матері народився син. Сусіди Єлизавети раділи разом з нею від такої ласки Господньої до неї. На восьмий день, згідно з юдейським законом, належало дати ім`я немовляті. Родичі і знайомі, що зібралися, хотіли назвати його Захарією, за ім`ям батька. 
На це Єлизавета відповіла: "Ні, хай буде названий Іоанном". 
Усі стали говорити: "У твоєму роду нікого не називали таким ім`ям", і знаками запитували батька, як він бажає назвати сина? Захарія попросив дощечку і написав: "Іоанн буде ім`я йому". Усі здивувались. І відразу відкрились уста Захарії, і він заговорив, славлячи Бога, і почав пророкувати, з натхнення Святого Духа, про скоре пришестя Спасителя і що Іоанн буде Предтечею Його, щоб приготувати народ до прийняття Спасителя. 
Усі, хто чув про цю дивну подію, зі страхом і здивуванням говорили про Іоанна: "Ким буде дитя це?" 
Господь же оберігав немовля, і воно росло, зміцнювалося духом. Згодом Іоанн Предтеча жив у пустелях до дня свого явлення народові.

Дивіться фільм АНГЕЛ ПУСТЕЛІ (ІОАНН ПРЕДТЕЧА)