Блаженніший Митрополит Онуфрій: Гординя робить людину слабкою, а смирення – міцною

Create: нд, 11/10/2019 - 20:41
Author: Petrenko

Блаженніший Митрополит ОнуфрійБлаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій наголосив, що Євангельська історія про зцілення Спасителем біснуватого (Лк. 8, 26-37) навчає нас тому, що «демони не мають сили, але іноді Бог попускає, щоб вони наблизилися до нас, аби ми, бачачи ту гидоту, самі не йшли до них».

«Коли людина вбиває, веде розпусне життя, гнівається, інші гріхи робить, то вона наближається до демона. Не демон наближається, а людина до нього. Демон — як прив’язаний звір на ланцюгу, до нього прийшов, він вкусить, але якщо до нього не прийдеш, то він не вкусить. Тому щоб ми не йшли до демонів, Господь попускає, щоб демони торкнулися нас, і ми відчули, наскільки вони огидні, холодні і злі духи», — пояснив Архіпастир.

Також за словами Блаженнішого владики, демони тільки створюють вигляд хоробрих і зухвалих, а насправді «вони горді і безсилі».

«Тому що там, де гордість, там безсилля, сила там, де смирення. Сила — це Бог, — додав він. — А Бог дає смиренним благодать, а гордим противиться. Горда людина думає, що вона сильна, зухвала, але вона безсила, вона наповнена брехні, самообману».

Предстоятель закликав усіх жити за Божими заповідями та не чинити зла, а якщо спіктнемося, то покаятися зі словами: «Господи, прости мене!», — і знову жити праведно. «Тоді ми будемо недоторканні для злих духів і будемо пам’ятати, що життя земне дано людині не для того, щоб тут нахапати, загарбати, а щоб за короткий час приготувати себе до вічності», — підкреслив владика.

Повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ