Скрижалі душі

Проект «Скрижалі душі» передбачає екранізацію подій церковного життя, пов’язану з календарними датами і традиціями Церкви.

При цьому не просто повідомляється привід, але перш за все розповідається, чому Церква вважає за необхідне відзначати цю дату, чому вона важлива у житті християнина, що та чи інша традиція значить і в якому обсязі вона може існувати у сучасному світі.

Автори проекту оповідають зрозуміло і просто, захоплюючи глядача світом Православ’я через цілковиту відвертість, мінімально використовуючи пафос.

Для глядача важливо не так дізнатися про житіє того чи іншого святого, як зрозуміти, чому саме його шлях Церква визнала життям святого і чим сьогодні він цікавий нам. Так само і з традиціями православної общини: не нав’язуючи своїх знань про те, що і в який момент необхідно робити, автори показують, що у дотриманні таких звичаїв людина зможе досягти спілкування з Небом. Адже через добровільну співучасть у священному ритуалі Церкви повноцінно розкривається свобода посильного служіння кожного у спільній справі.

Окрилений Афон

Афон - місце, де Небо поєдналося із земним.
Тут полум’яніє молитва. Тут духмяними хмарами ладану здіймається в небо слава від людей і проливається благодатними дарами миру до щирих служителів Бога Всевишнього.
Дізнайтеся більше про «Рай на землі» - Афон на телеканалі «Глас» у фільмі «Окрилений Афон». 

Богородична Пасха

28 серпня відзначаємо Богородичну Пасху – Успіння Божої Матері. Це одне з найшанованіших свят на теренах нашої землі. У фільмі до цього свята розкривається  велика таїна Покрову Божої Матері над землею.

Також йдеться про три величні обителі-лаври, три духовні фортеці, які поставила Пречиста на нашій землі. Усі три – на честь Успіння Божої Матері.

Вознесіння

Назва фільму відображає суть події - це Вознесіння на Небо Господа Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Число 40 - не випадкове, але має сенс...

Нині Христос перебуває на землі не тільки всюдисущим Своїм Божеством, а й у великому таїнстві Євхаристії – Божественних Тіла і Крові Його, якими причащаються усі вірні.

Перемагаючи смерть

Воскресінням Христовим ми звільнилися від темної влади пекла, і нам дана можливість іншого вічного блаженного життя. Слово Боже наставляє: “Христос воскрес з мертвих; первенець серед померлих... Як в Адамі всі вмирають, так і в Христі всі оживуть” (1 Кор. 15, 20, 22).

Сокровенна таємниця

Великим святом на честь спасіння всього роду людського від рабства гріха і полону смерті стала християнська Пасха, світле Христове Воскресіння. Значення воскресіння Христа для християнства зробило Пасху не лише найдавнішим, але й найважливішим християнським святом. «Свято свят, торжество торжеств», - називає її Церква, бо Воскресіння Іісуса Христа – кульмінація, найвища точка євангельської історії. А як же воно зображено у творах церковного мистецтва?

Про особливості іконографії, присвяченої найвизначнішій події для кожного православного християнина – "Сокровенна таємниця".

День спасительних страждань

Бувають дні, коли радість здається неможливою, коли серце сповнене болем і душа охоплена глибоким сумом. Таким є день Великої П’ятниці.  Але Христос страждав за наші гріхи  для того, щоб воскреснути.

Благовіщення

 Цей фільм про Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свято Благовіщення сповнене синовньої любові, яку відчувають до Матері Божої усі християни – Вона прийняла нас під Свій Покров, через Неї відбулося наше спасіння. І нині Пречиста Діва прославляється як Чесніша від херувимів і незрівнянно Славніша від серафимів. Перед Нею схиляється увесь ангельський світ.

Великий канон

У простих і водночас дивовижних словах молитов, що повторюються протягом сорока днів, міститься справжній дух Великого посту. Проймаючись ним, ми осягаємо те найголовніше, що маємо здійснити протягом цього часу - смирення, покаяння, справи милосердя. 
 

Неопалима Купина

Фільм оповідає про неопалиму купину – кущ, який горить і не згорає і про який християнська традиція вказує, що в ній був явлений прообраз Богоматері, Яка непорочно зачала і народила “Сина Божого” – Іісуса Христа.