Скрижалі душі

Проект «Скрижалі душі» передбачає екранізацію подій церковного життя, пов’язану з календарними датами і традиціями Церкви.

При цьому не просто повідомляється привід, але перш за все розповідається, чому Церква вважає за необхідне відзначати цю дату, чому вона важлива у житті християнина, що та чи інша традиція значить і в якому обсязі вона може існувати у сучасному світі.

Автори проекту оповідають зрозуміло і просто, захоплюючи глядача світом Православ’я через цілковиту відвертість, мінімально використовуючи пафос.

Для глядача важливо не так дізнатися про житіє того чи іншого святого, як зрозуміти, чому саме його шлях Церква визнала життям святого і чим сьогодні він цікавий нам. Так само і з традиціями православної общини: не нав’язуючи своїх знань про те, що і в який момент необхідно робити, автори показують, що у дотриманні таких звичаїв людина зможе досягти спілкування з Небом. Адже через добровільну співучасть у священному ритуалі Церкви повноцінно розкривається свобода посильного служіння кожного у спільній справі.

Вхід Господній до Єрусалима

Цей фільм про подію, яка згадується напередодні Пасхи – Вхід Господній до Єрусалима. Під час Свого земного життя Спаситель багато разів відвідував Єрусалим. Але напередодні страждань Він в’їжджав у місто, як справжній Цар. Радість жителів Єрусалима була безмежною. Вони кричали: «Осанна! Благословен, хто йде в ім’я Господнє, Цар Ізраїлів!» і зустрічали Спасителя пальмовим листям.

 

Благовіщення

 Цей фільм про Благовіщення Пресвятої Богородиці. Свято Благовіщення сповнене синовньої любові, яку відчувають до Матері Божої усі християни – Вона прийняла нас під Свій Покров, через Неї відбулося наше спасіння. І нині Пречиста Діва прославляється як Чесніша від херувимів і незрівнянно Славніша від серафимів. Перед Нею схиляється увесь ангельський світ.

Великий піст

У простих і водночас дивовижних словах молитов, що повторюються протягом сорока днів, міститься справжній дух Великого посту. Проймаючись ним, ми осягаємо те найголовніше, що маємо здійснити протягом цього часу - смирення, покаяння, справи милосердя.

Окрилений Афон

Афон - місце, де Небо поєдналося із земним.
Тут полум’яніє молитва. Тут духмяними хмарами ладану здіймається в небо слава від людей і проливається благодатними дарами миру до щирих служителів Бога Всевишнього.
Дізнайтеся більше про «Рай на землі» - Афон на телеканалі «Глас» у фільмі «Окрилений Афон». 

Тайни Різдва відкриваючи

Усі давно звикли до того, що ми, незалежно від світогляду, користуємось літочисленням, яке починається від Різдва Христового. Але все ж таки - у якому році народився Іісус Христос?

У фільмі на це питання намагаються відповісти, аналізуючи його з усіх боків, видатні богослови, професори-гуманітарії та доктори фізико-математичних наук. Якої думки дотримуватись – вирішувати вам.

Ікона Різдва Христового

Православна іконографія Різдва Христова, цього великого свята, дивує нас незвичними деталями. Немає хліва, ясел з соломою і навіть ніжного погляду Матері. Ікона – це богослів’я в лініях і барвах. Мовою символів вона передає духовний зміст події, іноді оминаючи історичні подробиці...

Уже найдавніші з рукописних текстів містили мініатюри із зображенням євангельських сцен. Символічними сюжетами на різдвяні теми могли прикрашатися ампули для лампадного масла або саркофаги римських катакомб. З IV століття святкова іконографія активно розвивається і стає багатосюжетною.

Колос правди

Купи зерна і картоплі гнили просто неба, очікуючи вивезення за кордон. А щохвилини люди помирали від голоду. Їх не ховали як належить, не ставили пам’ятників… Їх скидали в одну яму і навіть не реєстрували.
Цей фільм – про голодомор 1933 року, жахливу подію у історії нашої країни. Автори фільму пропонують документи, факти, свідчення очевидців. Висновки – робіть самі.

Варлаам Печерський - учень і предтеча

Початок історії Києво-Печерської Лаври уособлюють дві людини: кожен з них виконав свою половину великої справи - закладення головних засад авторитетного давньоруського монастиря. Але важливою сполучною ланкою в їх діяльності стала роль преподобного Варлаама.
Про житіє та діяльність преподобного Варлаама дивіться на телеканалі «Глас» у програмі «Варлаам Печерський - учень і предтеча».

Хустська єпархія

Закарпаття - це особливий регіон, він не тільки оточений карпатськими горами і теплим кліматом, але має середовище, де процвітає особливо стійка православна віра мешканців. У 2019 році виповнилось 25-років Хустської єпархії. Чим же прославлена Хустська єпархія і як сьогодні живе цей оплот Православія на Закарпатті? Про це дивіться у фільмі «Хустська єпархія».

Біла смуга

Кожен з них, подібний до євангельського блудного сина, має свою трагічну історію, своє горе. Але втіху вони знайшли тільки тоді, коли звернулись з покаянням до Бога - повернулись до Отця Небесного. Сьогодні храм Божий є їх рідним домом.

 Про обездолених людей - сучасних «блудних синів», які «пропадали», але «знайшлися» дивіться в програмі «Біла смуга».