Монастирі України

Монастирі України - Ботанічний монастир

На пагорбах над сивочолим Дніпром та урочищем Видубичів височить Свято-Троїцький Іонінський монастир. Заснував обитель преподобний Іона Київський наприкінці XIX століття на місці, яке вказала йому Сама Матір Божа. Головною святинею Іонинського монастиря є ікона Пресвятої Богородиці «Троєручиця»…Свято-Троїцький Іонинський монастир - це символ віри і духовності нашого народу, він зберігає пам'ять про величні і драматичні сторінки української історії. Сьогодні важко переоцінити значення цього духовного центру для розвитку православної молоді та віри київського соціуму.

Монастирі України - Загадки Грушівського монастиря

Грушівська обитель - місце, сповнене духовності, а ще історичних загадок і нерозкритих таємниць. Поряд з Угольським і Мукачівським монастирями, Грушівський - один з давніх в Закарпатті. Ця обитель знала славні часи, і часи випробувань. Руйнувалися стіни обителі, але не зникла пам'ять. Сьогодні пишеться нова сторінка історії монастиря. Зусиллями насельників вже зроблено багато добрих справ, ще більше - в планах.

Ми пропонуємо дізнатися історію Грушівської обителі у проекті "Монастирі України" - "Загадки Грушівського монастиря".

МОНАСТИРІ УКРАЇНИ - ЗВІРИНЕЦЬКИЙ МОНАСТИРЬ. КВІТКА ПРОКВІТЛИХ ПЕЧЕР

Київ – сучасне місто, забудоване багатоповерховими будівлями у зухвалому модерновому стилі. Але саме в цих хащах - елітних забудовах, особливою красою виділяється Звіринецький Свято-Михайлівський чоловічий монастир. Цей монастир – найпрекрасніша квітка Православ’я, яка проквітла завдяки духовним подвигам  своїх насельників.

Хто ці подвижники? Як утворювався Звіринецький монастир і чим він живе сьогодні?

Про це дізнавайтеся на телеканалі «Глас» в першому випуску нового проекту «Монастирі України» - «Звіринецький монастирь. Квітка проквітлих печер».