Закон Божий

Програма «Закон Божий» — для тих, хто шукає, пізнає, прагне досконалості. Це помічник на шляху пізнання світу, що відкриє для вас скарбницю православної культури та допоможе знайти відповіді на питання духовного змісту.

Чи знаєте ви, що таке Православіє? Як облаштовано храм? Які бувають Таїнства? У програмах циклу «Закон Божий» ви знайдете відповідь на ці та багато інших питань. А ще – познайомитесь з біблейською історією, дізнаєтесь про життя людей до і після пришестя Христа, відкриєте значення православних свят, обрядів, погортаєте сторінки історії Церкви.

Дізнатися більше про проект та переглянути архів програм можете на сайті "Закон Божий".

Преображення Господнє

Преображення Господа нашого Іісуса Христа стало видимим явленням Царства Божого на землі. На горі Фавор апостоли Петро, Іоанн та Яків стали свідками величі та слави свого Учителя і Господа. Оповитому сяйвом Спасителю явилися два пророки: Мойсей та Ілля. Святі апостоли побачили в просвітленому обличчі Господа і водночас досконалої Людини два єства, «незлитно і нероздільно» сполучені в єдиній іпостасі.

Історію свята Преображення Господнє та його богословське значення дізнавайтеся на сторінках Закону Божого.

Закон Божий. Стрітення Господнє

Довгі роки чекав праведний Симеон на зустріч з Христом. За Божим пророцтвом він не мав померти, доки не побачить здійснення слів Святого Письма: “Ось, Діва в утробі прийме і народить Сина” . У день, коли новонароджене Богонемовля принесли у єрусалимський храм сивий праведник зустрів Його словами: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед  усіма народами…» Цю подію зворушливої зустрічі людської душі з Богом щорічно згадує Православна Церква святкуючи Стрітення.

Закон Божий. Таїнство Хрещення

Значення таїнств у Православній Церкві є, безсумнівно, величезним. Без цих сакраментальних актів неможливе повноцінне духовне життя кожної людини, яка вирішила стати членом народу Божого. Через таїнства під виглядом певних видимих дій і слів посилається тому, хто його приймає, і невидима сила – Дари Святого Духа, освячення і Боже благословення.

Тож, пропонуємо дізнатися історію та значення Таїнства Хрещення у фільмі  "Таїнство Хрещення"