З історій про віру

Багато з нас чули історії про подвижників віри, про чудеса, я́влені через них... Але чи всі ті відо́мості правдиві? Адже́ деякі з них так схожі на казку з дитинства...

Приклад подвижників надихав наших предків змінювати життя, щоб увійти в Вічність. Вшановуючи пам'ять подвижників, її оповивали легендами. Сьогодні ми навчилися відрізняти легенди від бувальщини й переконалися, що реальні історії не менш змістовні й при тому вони більш надійні свідчення про віру...

З ІСТОРІЙ ПРО ВІРУ. СОБОР КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИХ СВЯТИХ, ЧАСТИНА 9

Преподобний Феодосій Печерський став духівником численних мирян, щедро ділився надлишком від милостині, яку жертвували Києво-Печерському монастирю, з неймущими людьми. Він відкрив при лаврі притулок жебракам, хворим та скаліченим і виділяв регулярну десятину від коштів обителі на їх утримання. Відтак, преподобний Феодосій став основоположником чернечого спільножи́тельства на Русі.

Про це детальніше дізнавайтеся у новому випуску проекту "З історій про віру" - "Собор Києво-Печерських святих", частина 9.

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих, частина 8

У Києво-Печерському патерику преподобних Антонія та Феодосія зображено як подвижників, що гармонійно доповнюють один о́дного у справі становлення Лаври. Але деякі історики вважають, що в окремих моментах преподобних Антонія та Феодосія можна протиставити. Чи так це?

Про це дізнавайтеся у новому випуску проекту "З історій про віру" - "Собор Києво-Печерських святих", частина 8.

З ІСТОРІЙ ПРО ВІРУ. СОБОР КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИХ СВЯТИХ, ЧАСТИНА 7

У середні віки чернецтво стало ядром церковної організації: з огляду на соціальні та політичні, економічні та культурні особливості епохи воно проявило себе кращим зберігачем богослужбових традицій, досвіду молитви, а також інтелектуальних скарбів. Із цієї причини з особливою вдячністю згадували першопроходців та наставників чернецтва.

«Першоначальником чернечого в Русі житія» став преподобний Антоній Печерський – виходець із Любеча, мандрівник святими місцями християнського Сходу, постриженик Святої Гори Афон та засновник Києво-Печерської Лаври.

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих, частина 6

Багато хто з нас чув історії про подвижників віри, про чудеса, явлені через них ... Але чи всі ці відомості достеменні? Адже деякі з них так схожі на казку з дитинства...

У новому випуску програми проекту "З історій про віру" ми розкриємо таємниці життя засновника чернецтва на Русі та Києво-Печерської Лаври - преподобного Антонія Печерського.

 

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих (вип. 5)

 Собор Києво-Печерських святих – це передовсім сонм подвижників цієї обителі. Однак до Собору входять ті, хто ніколи не подвизався у Лаврі

Саме про такого – не-печерського Печерського подвижника - першого руського митрополита Київського Іларіона, дивіться у проекті «З історій про віру» - «Києво-Печерська Лавра. Патерик. Собор Києво-Печерських святих», частина 5.

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих (вип. 4)

Собор Києво-Печерських святих – це передовсім сонм подвижників цієї обителі. Однак до Собору входять ті, хто ніколи не подвизався у Лаврі. 

Саме про таких – не-печерських Печерських подвижників: преподобна Євфросинія, архієпископ Фео́філ, праведна Іуліані́я, дивіться у проекті «З історій про віру» - «Києво-Печерська Лавра. Патерик. Собор Києво-Печерських святих», частина 4.

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих (вип. 3)

 Собор Києво-Печерських святих – це передовсім сонм подвижників цієї обителі. Однак до Собору входять ті, хто ніколи не подвизався у Лаврі, окремі святі взагалі жили задовго до заснування Печерського монастиря. 

Саме про таких – не-печерських Печерських подвижників епохи Хрещення Русі дивіться у проекті «З історій про віру».

З історій про віру. Києво-Печерська Лавра. Патерик, вип. 2, ч. 1

Собор Києво-Печерських святих – це передовсім сонм подвижників цієї обителі. Однак до Собору входять ті, хто ніколи не подвизався у Лаврі, окремі святі взагалі жили задовго до заснування Печерського монастиря. 

Саме про таких – не-печерських Печерських святих перших віків християнства дивіться у проекті «З історій про віру».

З історій про віру. Києво-Печерська Лавра. Патерик

Багато хто з нас чув історії про подвижників віри, про чудеса, явлені через них ... Але чи всі ці відомості достеменні? Адже деякі з них так схожі на казку з дитинства...

У новому циклі програм "З історій про віру" на основі старовинного писемного джерела Патерика ми розкриємо загадки одного з перших монастирів Русі - Києво-Печерської Лаври.