Камо грядеши?

«Камо грядеши?» - це проект, який пропонує глядачам розглянути суспільні процеси, кризи і важливі світські сегменти нашого життя в форматі аналізу і дослідження проблематики з точки зору внутрішнього світу людини і християнського світогляду.

Камо грядеши - Масляна

Масляний або М’ясопустний тиждень – один із яскравих прикладів того, як слов'янська язичницька культура трансформувалася у християнство. У давнину у ці дні прощалися з зимою та з усіх сил закликали весну. Цікаво, як така язичницька традиція була сприйнята Церквою? Чи поєднується вона, насправді, з християнством? Чому Масляна закінчується Прощеною неділею і як налаштувати себе на цей день? 

Про усе це ми будемо говорити у нашому черговому випуску програми "Камо грядеши" - "Масляна".

Камо грядеши - Видавництво православної літератури

Черговий випуск нашої програми  "Камо грядеши" ми вирішили присвятити темі православного видавництва. Мало хто з нас знає, які складнощі виникають перед видавцем цієї спеціалізованої літератури, перед читачем, і про що слід писати православному автору, щоб його читали. Ми також дізнаємося про перевидання Пересопницького Євангелія, на якому присягають наші президенти. Тож, про все це та багато іншого розмірковуємо у нашому випуску "Камо грядеши" - "Видавництво православної літератури".

Камо грядеши. Театр і віра

Ставлення ранньої Церкви до театру було категорично засуджуючим. Так, святитель Іоанн Златоуст закликав обходити театр десятою дорогою і вважав його однією з спокус диявола. Звістно, тоді це був язичницький театр, який не мав жодного відношення до театру сьогодення. Проте і досі серед віруючих є сумніви: чи можна відвідувати театр і чи можна там знайти щось корисне для себе? Чи гріх християнинові відвідувати театр, і чи може театральна сфера співіснувати з християнством? 

Камо грядеши? - Віруючі в сучасному світі

Сучасний світ пропагує цінності, які доволі часто суперечать євангельським. Проте ми, віруючі люди, – є частиною цього суспільства з його правилами та особливостями. Але незважаючи ні на що, ми повинні залишатися християнами. Тож як, виходячи із храму, залишатися християнином? І чи достатньо для віруючої людини один раз у неділю відвідувати храм? 

Про все це та багато іншого міркуємо в нашому випуску  "Камо грядеши?" - "Віруючі в сучасному світі".

Камо грядеши? - Влада і віра

Влада - це, скоріше, випробування, аніж винагорода. Проте в різні часи за неї змагалися, до неї прагнули, і залишається багато бажаючих її отримати. Проте з темою влади пов'язані питання грошей, влади та амбіцій. Тому виникає питання, чи можуть християни прагнути до влади? Що позбавляє, а що, навпаки, дає владу своєму господарю? І чи можна використовувати владу на благо?

Камо грядеши - Матушка

Чимало православних дівчат приміряють на себе статус матушки, тобто дружини священика, і у кожної з них на це є свої причини. У книзі Сираха читаємо: «Щасливий той чоловік, у кого добра жінка. Число днів його подвоїться». У цих словах ми виразно бачимо, наскільки важлива роль жінки для чоловіка, а тим більше в родині священика, яка покликана служити і Богові і людям. Тож, хто така матушка? Як це - жити, коли до тебе постійно прикута увага оточуючих, і яка роль матушки на парафії?

Камо грядеши - Православне блогерство

У соціальних мережах, на платформі "Ютуб" все більше з'являється православного контенту, а блогерами стають не тільки миряни, але й священнослужителі. Тож, як до цього ставиться сама Церква? Чи можна поєднувати активне життя в інтернеті зі служінням Богу і людям? Чи можна стати популярним блогером і говорити про Бога?

Про все це ми будемо говорити з нашим гостем, справжнім популярним православним блогером, священиком Олександром Князюком.

Камо грядеши - Психологія і віра

Камо грядеши - Інклюзивна освіта

Інклюзія та інклюзивна освіта стають все більш розповсюдженими у нашому суспільстві. За останні 5 років кількість дітей з особливими потребами, що навчаються в інклюзивних класах загальноосвітніх закладів, зросла в 7 разів.

Адаптація шкіл та шкільної системи – розкривають для особливих дітей можливість увійти в навчальний процес на рівних правах.

Камо грядеши - Робота із залежністю: духовний аспект

Щороку кількість нарко- та алкозалежних в Україні збільшується на 5-10 %, при тому, що їх вік зменшується.  Наркотичні речовини стають все більш доступними. Звикання до них відбувається швидко. І людина, яка збиралася лише спробувати, не помічає, як переходить межу та опиняється в залежності. Процес лікування і реабілітації – тривалий. В ньому необхідна допомога, як лікарів та психологів, так і Церкви. Адже наркотичні речовини знищують не лише тіло, але й душу людини.  Як Церква допомагає залежним людям? Чому у цій роботі важливо працювати з родиною?