Камо грядеши?

«Камо грядеши?» - це проект, який пропонує глядачам розглянути суспільні процеси, кризи і важливі світські сегменти нашого життя в форматі аналізу і дослідження проблематики з точки зору внутрішнього світу людини і християнського світогляду.

Камо грядеши - Інклюзивна освіта

Інклюзія та інклюзивна освіта стають все більш розповсюдженими у нашому суспільстві. За останні 5 років кількість дітей з особливими потребами, що навчаються в інклюзивних класах загальноосвітніх закладів, зросла в 7 разів.

Адаптація шкіл та шкільної системи – розкривають для особливих дітей можливість увійти в навчальний процес на рівних правах.

Камо грядеши - Робота із залежністю: духовний аспект

Щороку кількість нарко- та алкозалежних в Україні збільшується на 5-10 %, при тому, що їх вік зменшується.  Наркотичні речовини стають все більш доступними. Звикання до них відбувається швидко. І людина, яка збиралася лише спробувати, не помічає, як переходить межу та опиняється в залежності. Процес лікування і реабілітації – тривалий. В ньому необхідна допомога, як лікарів та психологів, так і Церкви. Адже наркотичні речовини знищують не лише тіло, але й душу людини.  Як Церква допомагає залежним людям? Чому у цій роботі важливо працювати з родиною?

Камо грядеши - Масляна

Масляний або М’ясопустний тиждень – один із яскравих прикладів того, як слов'янська язичницька культура трансформувалася у християнство. У давнину у ці дні прощалися з зимою та з усіх сил закликали весну. Цікаво, як така язичницька традиція була сприйнята Церквою? Чи поєднується вона, насправді, з християнством? Чому Масляна закінчується Прощеною неділею і як налаштувати себе на цей день? 

Про усе це ми будемо говорити у нашому черговому випуску програми "Камо грядеши" - "Масляна".

Камо грядеши - Церковна архітектура

Xрам – особливе місце перебування Бога на землі. І велика милість у тому, що його двері відчинені для кожного з нас. Будівництво храмів – це процес в якому переплітаються канон із творчим самовиявом людини. Так, де ж межа, за яку не може перейти архітектор? Чи дотримується канону сучасна церковна архітектура? Чи є місце хайтеку у споруді храму, і, яким має бути храм майбутнього?

Про усе це ми будемо говорити у нашому черговому випуску програми "Камо грядеши" - "Церковна архітектура".

Камо грядеши - Аборти

Сучасний світ сприймає аборт, як елемент свободи жінки, тому він дозволений у 40% країн світу. Серед них і Україна. Якщо термін вагітності менший за 12 тижнів, жінка має можливість обирати – чи зберігати їй життя дитини, чи ні. Але, Церква вчить, що душу людина має вже в момент її зачаття, тому дозволяє аборт лише за умови, коли на це є серйозні медичні підстави з ризиком для життя матері або дитини. Отже, в іншому випадку аборт це ­– вбивство.

Та що змушує жінку іти на цей крок і, як ми, оточуючі, можемо вплинути на це рішення? Чи допоможе заборона абортів зменшити їх число?

Камо грядеши - Церковний спів

Церковні піснеспіви зараз можна почути у професійному виконанні хорів прямо на службі. Та чи завжди це досягає мети - сприяє молитві? Чи допустимо відвідувати храм, аби лише послухати хорове виконання духовної музики? Чи може духовна музика привести до Бога? Яким має бути церковний спів та чи є у ньому місце імпровізації?

Відтак, про церковну музику ми поговоримо у нашому новому випуску програми "Камо грядеши" - "Церковний спів" з архімандритом Романом (Подлубняком), композитором духовної музики, регентом хору КДАіС.

КАМО ГРЯДЕШИ - ДУХОВНА ОПІКА ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ СЛУХУ

Храм – це дім Божий. Виблискуючи своїми куполами, лунаючи дзвоном, він ніби кличе: «Заходь всередину, долучайся, шукай і знаходь тут Бога, а разом з тим – однодумців і одновірців». Для нас здається очевидним, що поклик цей звернений до кожного. Але, як «звучить» він для тих, хто не чує звуків?

Камо грядеши? - Молода сім'я та батьки

Вступаючи у шлюб, молодята пов’язують своє життя одне з одним. Та не завжди помічають, як в нього входять батьки коханої «половинки». Нерідко, останні мають чималий вплив на те, як далі формується молода сім’я. І часто буває, що цей вплив завдає шкоди. Так, психологи стверджують, що одна з найпоширеніших причин розлучень молодих сімей – проживання їх на одній території з батьками. Спільний побут, різні погляди на життя … Причин для суперечок між поколіннями завжди багато.

КАМО ГРЯДЕШИ - ХРИСТИЯНСЬКА ШКОЛА

Зростити в дитині християнина – непроста задача. Звичайно, головну роль у ній відіграє сім’я. Проте, щойно діти досягають шкільного віку, як перед батьками постає питання – як зберегти ті насінини віри, що вже закладені? Адже приблизно с 7 років – для дитини головним її авторитетом стає вчитель. А з 10-ти – друзі. Важелі батьків – помітно слабшають, а от вплив оточення - зростає.