Камо грядеши?

«Камо грядеши?» - це проект, який пропонує глядачам розглянути суспільні процеси, кризи і важливі світські сегменти нашого життя в форматі аналізу і дослідження проблематики з точки зору внутрішнього світу людини і християнського світогляду.

Камо грядеши? - Молода сім'я та батьки

Вступаючи у шлюб, молодята пов’язують своє життя одне з одним. Та не завжди помічають, як в нього входять батьки коханої «половинки». Нерідко, останні мають чималий вплив на те, як далі формується молода сім’я. І часто буває, що цей вплив завдає шкоди. Так, психологи стверджують, що одна з найпоширеніших причин розлучень молодих сімей – проживання їх на одній території з батьками. Спільний побут, різні погляди на життя … Причин для суперечок між поколіннями завжди багато.

КАМО ГРЯДЕШИ - ХРИСТИЯНСЬКА ШКОЛА

Зростити в дитині християнина – непроста задача. Звичайно, головну роль у ній відіграє сім’я. Проте, щойно діти досягають шкільного віку, як перед батьками постає питання – як зберегти ті насінини віри, що вже закладені? Адже приблизно с 7 років – для дитини головним її авторитетом стає вчитель. А з 10-ти – друзі. Важелі батьків – помітно слабшають, а от вплив оточення - зростає.

КАМО ГРЯДЕШИ? ВІРА І ХВОРОБА

Віра і хвороба. Як вони впливають одна на одну: віра живить, недуга виснажує? Наскільки зв'язок між ними міцний? Стикаючись з важкою хворобою, ми часто ставимо собі питання: як має сприймати хворобу віруюча людина? Як перешкоду на шляху до вдосконалення чи як кару Божу за щось заподіяне? Тож, як подолати страх перед тяжким захворюванням? Вручити цілком себе у руки Бога й сподіватися на диво чи шукати шляхи одужання у лікарів?

"Камо грядеши?" - "Онлайн-формат богослужінь"

Цифровізація Церкви… Ще кілька років тому таке словосполучення викликало б шквал нерозуміння й подекуди навіть обурення серед священноначалія та церковних громад. Адже Церква – це насамперед Дім Божий, святиня, до приходу в яку треба ретельно готуватися, не кажучи вже про Святе Причастя та інші сокровенні таїнства… А тут увесь досвід і вчення Церкви за віки нам раптом пропонують помістити у… смартфон. І ніби й до храму вже й іти немає потреби. Відкрив онлайн-трансляцію богослужіння та й слухай собі на здоров’я. Але чи додасть таке віртуальне церковне життя духовного здоров’я насправді?

"КАМО ГРЯДЕШИ?" - "ДИТЯЧА ДУХОВНА ОСВІТА"

Недільні церковні школи є тим механізмом, які допомагають батькам привести  дитячу душу до Христа. При цьому, викладачі недільних шкіл повинні самі вірити в Господа і покладатися на Нього і знати, що з ними Бог.

Відтак, як зародити у дитини зерно віри? Як навчити її молитись та чи варто їй постувати? Що з цього всього може дати недільна школа та якою вона повинна бути?

Про це та багато іншого розмірковуємо в новій програмі проекту "Камо грядеши?" - "Дитяча духовна освіта".

КАМО ГРЯДЕШИ? - СТАСНИЙ ТИЖДЕНЬ

У Страсну седмицю християни намагаються молитовно з’єднатися з тими подіями, що наповнили останні дні земного життя Ісуса Христа: страждання, смерть, погребіння та воскресіння. Відтак, дізнайтеся саму суть Страсного тижня: чому Страсний тиждень відділений від Великого Посту, а кожен його день зветься Великим; коли краще пекти паски, фарбувати яйця та, що робити у Чистий четвер; як правильно підготувати себе до Великодня?

Про це ми поговоримо в новій програмі проекту "Камо грядеши?" - "Стасний тиждень".

КАМО ГРЯДЕШИ? - ХРИСТИЯНСТВО І МАРНОВІРСТВО

Нерідко шукаючи свій шлях до Бога, людина губиться між вірою та марновірством. Поглинаючись у традиції свят, людина забуває про їхню духовну сторону.

Що ж таке марновірство, і як правильно очищати своє християнське життя від нього? Де проходить межа між вірою та марновірством? Які релігійні забобони можна найчастіше зустріти в храмі, і чому вони є породженням гріха? Про це ми поговоримо в новій програмі проекту "Камо грядеши?" - "Християнство і марновірство".

КАМО ГРЯДЕШИ? ДОПОМОГА ІНШИМ

Американський підприємець Блейк Майкоскі, відпочиваючи в Аргентині, помітив, як багато дітей з бідних родин мандрують по вулиці босоніж. Саме це наштовхнуло його на створення власного бренду взуття. Сьогодні цей бренд обирають дуже багато людей. Проте не всім відомо, що, продаючи одну пару, компанія дарує іншу пару дітям, які цього потребують. Існування цього бренду доводить, що одна добра справа може стати поштовхом для великої справи, яка об'єднує мільйони людей навколо себе. У чомусь схожою є історія виникнення одного з найвідоміших благодійних фондів України «Таблеточки».

КАМО ГРЯДЕШИ? СХІДНІ ВИДИ СПОРТУ

Заняття спортом, здоровий образ життя, турбота про своє здоров'я - ті теми, які завжди залишаються актуальними для нашого суспільства. Але ці заняття за останні десять років докорінно змінилися і розширилися. Наприклад, сьогодні в спортклубах ми можемо побачити такі заняття, як йога, дзюдо, айкідо, цигун, а термін «медитація» взагалі увійшов в топ сьогодення.

Тож, як ставитися до східних видів спорту і чи може нашкодити йога духовному здоров'ю людини? Що таке медитація і сумісна вона з православної молитвою? Чи є серед усього різнобарв’я спортивних секцій християнський аналог?

КАМО ГРЯДЕШИ? УСИНОВЛЕННЯ ДІТЕЙ

Усиновлення дитини – крок не менше відповідальний, аніж народження власної. Проте часто люди балансують між двома крайнощами. Як же зрозуміти, чи ви дійсно готові до усиновлення? Про що варто дізнатися завчасно? Чи необхідно радитися з дітьми, які вже є в родині? Скільки часу потрібно, аби полюбити нову дитину?

Про це ми поговоримо в новій програмі проекту «Камо грядеши?» - «Усиновлення дітей».