Духовна симфонія

Духовна симфонія - Нестор Літописець

"Хто володіє інформацією, той володіє світом", - фраза належить британському банкіру XIX століття Натану Ротшильду. Проте саме знання про минуле та сучасне цінувалося нашими пращурами з давніх давен. Першим професійним збирачем інформації серед наших співвітчизників, ім'я історія зберегла для нас - є преподобний Нестор Літописець, видатний учений, церковний та громадський діяч. День його пам'яті Церква вшановує 9 листопада.

Духовна симфонія - Воздвиження Хреста Господнього

27 вересня Православна Церква відзначає свято Воздвиження Хреста Господнього. Про історію цього свято та його передумови, а також про наслідки цієї події для християнсього і не тільки християнсього світу, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Духовна симфонія" - "Воздвиження Хреста Господнього".

Гості студії:

- протоієрей Сергій Ющик, перший проректор Київської духовної академії, професор.

- ієромонах Рафаїл (Мосунов), викладач Київської духовної семінарії.

Духовна симфонія - Усікновення глави Іоанна Хрестителя

Про свято Усікновення глави Іоанна Хрестителя та постать самого пророка Іоанна, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Духовна симфонія" - "Усікновення глави Іоанна Хрестителя".

Гості студії:

- ієромонах Афанасій (Стрельцов), викладач Київської духовної академії і семінарії, кандидат богослов’я, секретар кафедри церковно-практичних дисциплін КДА.

- ієрей Іоанн Лабатій, клірик храмового комплексу на честь Різдва Христового, співробітник інформаційно-аналітичного відділу УПЦ.

Духовна симфонія - Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня Православна Церква святкує Успіння Богородиці. Це свято – чи не найшанованіше свято на Русі в перші часи після її хрещення. Про це зокрема свідчать назви трьох українських лавр: Києво-Печерської, Почаївської та Святогірської. 

Про свято Успіння Богородиці, а також про історичний контекст, у якому сформувалася традиція свята в християнському світі й зокрема на наших землях, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Духовна симфонія" - "Успіння Пресвятої Богородиці".

Гості студії:

Духовна симфонія - Хрещення Русі

Про Хрещення Русі та його передумови, а також про наслідки цієї події для нашого народу та всього світу, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Духовна симфонія" - "Хрещення Русі".

Гості студії:

- ієромонах Митрофан (Божко), кандидат богослов’я, викладач Київської духовної академії і семінарії.

- Владислав Дятлов, історик, провідний науковець Музею історії Десятинної церкви.

Духовна симфонія - Трійця

Свято П'ятидесятниці відзначається християнами на 50 день після свята Пасхи Христової. Варто зазначити, що П'ятидесятниця вважається одним із 12 найголовніших церковних свят для православних, бо саме в цей день народилася Церква Христова.

Про історію свята П'ятидесятниці, його богословське тлумачення і актуальість цього свято для сучасних людей, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Духовна симфонія" - "Трійця".

Гості студії:

Духовна симфонія - Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа відзначається християнами на 40 день після свята Пасхи Христової. Варто зазначити, що Вознесіння Господнє вважається одним із 12 найголовніших церковних свят для православних.

Про історію свята Вознесіння Господа, його богословське тлумачення і актуальість цього свято для сучасних людей, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Духовна симфонія" - "Вознесіння Господнє".

Гості студії: