Громадянська позиція

Програма «Громадянська позиція» - це проект, який прагне допомогти підвищити відповідальність кожного громадянина за те, що відбувається навколо нас. «Громадянська позиція» - це спроба розкрити свідомий погляд людини на оточуюче в суспільстві. Темами обговорення ведучого та його гостей будуть події, які потребують відповідального ставлення до виконання громадянського обов’язку.

Як влаштована освіта? Скільки коштує медицина? Хто захищає права людини? Це далеко не весь перелік питань, які стосуються особисто кожного з нас. Розкрити суть цих питань допоможе ведучий, відомий російський письменник і сценарист Андрій Дмитрієв, в гостях у якого побувають експерти різних сфер життєдіяльності.

Громадянська позиція - Громадські ради

Громадяни мають право управляти державою – це один із принципів демократії, закріплений у Конституції України. Найпоширеніша форма такого управління – громадські ради при органах виконавчої влади. Найлегший спосіб на щось впливати – долучатися до громадських рад. Про їхню роль сьогодні поговоримо із головою Громадської ради при Київській міській держадміністрації двох каденцій, а тепер членом громадської ради Богданом Назаренком.

Громадянська позиція - Економічний стан України

Економіка України достатньо міцна, але щоб пришвидшити її розвиток, потрібні інвестиції – така офіційна позиція Національного банку України та уряду. Водночас світова фінансова економічна криза примушує сумніватися в можливості нашого економічного зростання. Як ми завершили 21 рік, чого нам чекати від вітчизняної економіки?

Громадянська позиція - Опалювальний сезон

Щороку у нас виникає одне й те саме запитання: як пройде опалювальний сезон; чи вистачить у держави ресурсу, щоб у наших оселях було тепло? На жаль, цей рік не став винятком. Енергетична та економічна криза в Європі. Як вона позначиться на наших платіжках, як економити, захищати свої права перед постачальниками комунальних послуг? Про все це ми поговоримо у новому випуску програми "Громадянська позиція" - "Опалювальний сезон" з гостем нашої програми – головою спілки споживачів комунальних послуг України - Олегом Івановичем Попенком.

Громадянська позиція - Благодійні форуми

Для всіх християн свято Різдва Христового – одне з найважливіших свят. Воно наповнює життя віруючої людини вірою, надією, любов’ю.  А ще, різдвяний період – гарний привід поділитися з ближнім. На Заході благодійність стала нормою сучасного життя. Розвивається як приватна, так і корпоративна благодійність. А що у нас, в Україні, із добрими справами? Про це ми поговоримо з гостею нашої студії, директоркою Інституту розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр, організаторкою «Форуму добрих справ» Тетяною Грабан.

Громадянська позиція - Муніціпальні лікарні

Державних лікарень із сучасною технікою та професійним персоналом у країні дедалі більше. Як забезпечити якісну медицину в державному закладі – про це ми поговоримо з гостем студії заслуженим лікарем України, професором, доктором медичних наук, академіком Української академії наук і директором Київського міського медичного центру «Академія здоров'я людини» Ігорем Івановичем Чермаком. 

Громадянська позиція. Культурний розвиток Києва

Жартома австрійський Відень називають містом трьох «ша»: штрудель, шніцель, Штраус. А італійський Рим – вічне місто зі своїми Колізеєм, Пантеоном, термами. Французький Париж і англійський Лондон – музеї, театри, мюзикли. Чим може похвалитися українська столиця - Київ?

Про культурне життя нашої столиці ми поговоримо з першим заступником директора Департаменту культури при Київській міській раді Юлією Олександрівною Кепліною.

Громадянська позиція - Система пробації в Україні

Норвезька в'язниця «Галден Фенгсель» вважається однією із найкомфортніших у світі. Виховний заклад радше нагадує заміський комплекс відпочинку. Важко уявити, що тут утримують небезпечних злочинців. Норвежці вважають, що репресивні в'язниці неефективні. Гуманне ставлення до в'язнів допомагає їм швидше влитися в суспільство.

Громадянська позиція - Інформаційна грамотність

За офіційною статистикою, понад 70 % українців користуються інтернетом принаймні раз на місяць. Телебачення та традиційні ЗМІ давно поступилися першістю соціальним мережам. Чи безпечно споживати всю підряд інформацію з інтернету, брати участь у безкоштовних опитуваннях, купувати товари на маловідомих сайтах – про це ми поговоримо у випуску проекту "Громадянська позиція" - "Інформаційна грамотність" з нашою гостею, ініціатором проєкту «Як не стати овочем», письменницею Оксаною Мороз.

Громадянська позиція - Нова українська школа

4 роки тому стартувала реформа загальної середньої освіти в Україні. Цього року в п'ятий клас пішли учні «Нової української школи». Чи задоволені школярі? Які виклики постали перед батьками та педагогами? Про це у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Нова українська школа" поговоримо з гостею нашої студії заступницею директора Інституту модернізації змісту освіти Оленою Анатоліївною Дубовик.

Громадянська позиція - Програма медичних гарантій

Із квітня 2021 року в Україні діє оновлена програма медичних гарантій. Вона оплачує низку медпослуг із державного бюджету. Загалом програма працює вже протягом двох років. Але пацієнти скаржаться, що вона неефективна і за багато послуг вони змушені платити. Яка насправді ситуація в цьому напрямі? Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Програма медичних гарантій".

Наш гість - президент Всеукраїнської ради захисту прав і безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.