Громадянська позиція

Програма «Громадянська позиція» - це проект, який прагне допомогти підвищити відповідальність кожного громадянина за те, що відбувається навколо нас. «Громадянська позиція» - це спроба розкрити свідомий погляд людини на оточуюче в суспільстві. Темами обговорення ведучого та його гостей будуть події, які потребують відповідального ставлення до виконання громадянського обов’язку.

Як влаштована освіта? Скільки коштує медицина? Хто захищає права людини? Це далеко не весь перелік питань, які стосуються особисто кожного з нас. Розкрити суть цих питань допоможе ведучий, відомий російський письменник і сценарист Андрій Дмитрієв, в гостях у якого побувають експерти різних сфер життєдіяльності.

ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ - КОЛЕКТОРИ

Сьогодні ми живемо у непростий час змін. Приказка «Жебрацтва та неволі не зарікайся» стала особливо актуальною. На мільйони наших співгромадян тисне тягар боргів. І багато хто вже стикнувся з діяльністю спеціальних структур, які працюють з борговими зобов’язаннями. Про колекторів і боржників ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Колектори".

У нас в гостях авторка законопроекту про врегулювання діяльності колекторів. Народна депутатка Ольга Василевська.

Громадянська позиція - Тарифоутворення

Cучасне життя неможливо уявити без використання таких природних ресурсів, як газ, вода, енергія світла. Не дивно, що ця тема турбує нас щодня, не дає нам заснути, вбиває нашу впевненість у завтрашньому дні та навіть виганяє нас на вулиці, змушує протестувати проти підвищення тарифів. Власне про тарифи та їхнє утворення ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Тарифоутворення".

У нас в гостях кандидат фізико-математичних наук, директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Іванович Сергієнко.

Громадянська позиція. Книговидавництво в Україні

Книга є не тільки джерелом інформації, вона творить, формує людську особистість і суспільство в цілому. Через книгу передаються з покоління в покоління знання та досвід, накопичені тисячоліттями, які збагачують людство і сприяють розвитку науки, культури й економіки держави.

Тож, про книжки та видавничу справу в Україні ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Книговидавництво в Україні".

Громадянська позиція - Меценатство в Україні

Що таке меценатство і чим воно відрізняється від благодійності або волонтерства? Чи існує сьогодні меценатство в Україні? Відтак, у новому випуску проекту "Громадянська позиція" ми поговоримо на дуже приємну та благородну тему – тему меценатства. У нас в гостях меценат, підприємець Владислав Трубіцин.

Громадянська позиція - Підсімки 2020

Пандемія та протестні рухи, війни і тероризм, ізоляція кожного з нас – ось що нам приніс 2020 рік. Тож,  що сьогодні відбувається зі світом і з кожним із нас? Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Підсімки 2020".

У нас гість – доктор філософських наук, резидент Віденського університету, член закритих європейських філософських клубів Сергій Форкош.

Громадянська позиція - Фінансові піраміди

Історія фінансових пірамід налічує не один десяток років, а ідея заробити легкі гроші стара як світ. Приклад МММ здавалось би, мав навчити українців не спокушатись і обходити подібні схеми стороною. Натомість, в країні є досі ті, хто попадається на гачок шахраїв. Як розпізнати фінансову піраміду та застерегти себе та своїх близьких? - поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Фінансові піраміди".

Наша співрозмовниця - економіст Алла Ковтун.

Громадянська позиція - Роль громад у благоустрої міст

Проблема співіснування старого і нового є однією з нагальних для великих міст України, зокрема Києва. Ще за радянських часів в історичному центрі міста побудували чимало будівель, які не вписуються у міське середовище. Та ще більшої шкоди продовжують завдавати Києву сучасні забудовники, нехтуючи будь-якими нормами та правилами, руйнуючи та спотворюючи значну частину архітектурних ансамблів. Чи припустимо втручатися в історико-архітектурні ансамблі і зводити нові споруди?

Громадянська позиція - Реформа житлово-комунального господарства України

Реформа у сфері житлово-комунального господарства в Україні може розтягнутися на 90 років - такий прогноз роблять фахівці, аналізуючи швидкість створення будинкових ОСББ (об'єднань співвласників багатоквартирних будинків). Про стан житлово-комунального господарства в Україні, його проблеми і перспективи - поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Реформа житлово-комунального господарства України".

Громадянська позиція - Профорієнтація

Знайти таку професію, щоб згодом ідеї і плани переросли в справу до душі, для людини завдання не з легких. Ким люди будуть працювати в майбутньому? Яку професію обрати сьогодні, щоб і через десять років вона не втратила актуальності? - про це поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Профорієнтація".

Наш співрозмовник - керівник Експертно-аналітичного центру Юлія Дрожжина.

Громадянська позиція - Майбутнє медицини

 Із 1 квітня медична реформа вступила в черговий етап. Як зміняться правила роботи і оплата праці лікарів? Як і кому нараховуватимуться кошти за надання медичних послуг, а також, на які ще нововведення очікувати пацієнтам? - про це поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Майбутнє медицини".

Наш співрозмовник - президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоровʼя України Іван Миколайович Сорока.