Громадянська позиція

Програма «Громадянська позиція» - це проект, який прагне допомогти підвищити відповідальність кожного громадянина за те, що відбувається навколо нас. «Громадянська позиція» - це спроба розкрити свідомий погляд людини на оточуюче в суспільстві. Темами обговорення ведучого та його гостей будуть події, які потребують відповідального ставлення до виконання громадянського обов’язку.

Як влаштована освіта? Скільки коштує медицина? Хто захищає права людини? Це далеко не весь перелік питань, які стосуються особисто кожного з нас. Розкрити суть цих питань допоможе ведучий, відомий російський письменник і сценарист Андрій Дмитрієв, в гостях у якого побувають експерти різних сфер життєдіяльності.

Громадянська позиція - Атомна енергетика України

Сучасний світ активно рухається в сторону чистих і поновлюваних джерел енергії. Це пов'язано як з новими технічними викликами, так і з необхідністю обмежити глобальне потепління на планеті. Україна не стоїть осторонь, і, ратифікувавши Паризьку угоду, фактично підписалася під завданням - до 2050 року перейти на поновлювані джерела енергії. Як відбувається цей перехід та що буде з традиційними постачальниками енергії, такими як атомні електростанції, - поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Атомна енергетика України".

Громадянська позиція - Культура та криза

Боротьба з коронавірусом і перебування на карантині змушують замислитися, наскільки гуманітарна та культурна сфери слугують нам опорою в цьому непростому виклику? Що буде з гуманітарною сферою після карантину? Про культуру як колективний імунітет і поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Культура та криза".
Наш співрозмовник - український арт-критик, куратор сучасного мистецтва, Костянтин Дорошенко.

Громадянська позиція - Туризм після пандемії

Спровокована коронавірусом криза перш за все вдарила по туристичним компаніям і авіації. Через обмеження, пов'язані з пандемією Covid-19, туристичні компанії змушені були перервати відпустку тисячам туристів, виплачувати їм компенсацію та примусово повертати з різних країн в Україну за свій рахунок. Про те, як пандемія і заборони на польоти впливають на туризм і чи зможемо ми подорожувати як і раніше поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Туризм після пандемії".

Громадянська позиція - Сучасні проблеми освіти

Більшість людей зараз знаходиться в стані стресу. Ніхто не знає як карантин та економічна криза вплинуть на їхнє життя. Більш того, стурбовані батьки, учні, вчителі тому, що вони не знають, коли відновиться навчальний процес, адже після цієї епідемії світ зміниться, і зокрема зміниться система освіти. Що може чекати вчителів, учнів та їх батьків? Про це ми поговоримо  у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Сучасні проблеми освіти".
Наш співрозмовник - експерт з питань освіти і навичок майбутнього Українського інституту майбутнього, Микола Скиба.

ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ. САМОІЗОЛЯЦІЯ

Карантин може стати випробуванням для нервової системи, та як наслідок для відносин подружжя. Як родині пережити нові виклики, як пояснювати карантин дітям, і що робити з підлітками? Про це ми поговоримо  у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Самоізоляція".
Наша співрозмовниця – голова київського відділення Української асоціації сімейної психології, системно-сімейний психотерапевт Оксана Королович.

Громадянська позиція - Взаємодопомога під час карантину

Психологічний стан величезної кількості людей під час пандемії – вибухова тема сьогодення. Цей стан різний, він залежить від різних традицій країни, економічного стану і так далі. Тож, як вижити під час самоізоляції і як допомогти вижити іншим? Про це ми поговоримо  у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Взаємодопомога під час карантину".

Наша співрозмовниця – голова київського відділення Української асоціації сімейної психології, сімейний системний психолог Оксана Королович.

Громадянська позиція - Економіка під час карантину

Пандемія коронавірусу, яка охопила весь світ, стала важким випробуванням для економік усіх країн. Пандемія мине, але у якому стані буде світова економіка та що чекає на українську економіку?

Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Економіка під час карантину".

Наш співрозмовник – голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

 

ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ. СТРАХУВАННЯ

Сьогодні в Україні є дві форми страхування: добровільне і обов'язкове. Обов'язкове включає 47 видів. Щоб здійснювати кожен з них, необхідна ліцензія від Національної комісії, що регулює це питання. Тож, у чому суть обов'язкового і добровільного страхування і як його здійснюють? Які ризики може містити договір страхування?

 Відповіді на ці та інші запитання про страхування, дізнавайтеся у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Страхування". 

Наша співрозмовниця – незалежний фінансовий радник Марина Довнич.

ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ. ПРАВОВА ДОПОМОГА

В Конституцію України ще у 1996 році внесли положення про надання громадянам України безоплатної правової допомоги. 2005 року Рада Європи ухвалила спеціальну резолюцію про безоплатну правову допомогу задля того, щоб громадяни мали доступ до правосуддя.

Тож, чи можна сьогодні отримати в Україні безоплатну правову допомогу, хто її отримує і як це все відбувається?

Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" -  "Правова допомога". 

Громадянська позиція. Ринок праці

Ринок праці ­– це певна система суспільних відносин, пов'язаних із купівлею і продажем товару «робоча сила». Крім того, ринок праці є сферою працевлаштування, формування попиту й пропозиції на робочу силу. Тож, яким є ринок праці в України; як регулюються трудові відносини між роботодавцем та працівником; які зміни у трудові відносини вносить новий проект трудового кодексу України? Про це піде наша розмова у новому випуску проекту "Громадянська позиція" -  "Ринок праці".