Громадянська позиція

Програма «Громадянська позиція» - це проект, який прагне допомогти підвищити відповідальність кожного громадянина за те, що відбувається навколо нас. «Громадянська позиція» - це спроба розкрити свідомий погляд людини на оточуюче в суспільстві. Темами обговорення ведучого та його гостей будуть події, які потребують відповідального ставлення до виконання громадянського обов’язку.

Як влаштована освіта? Скільки коштує медицина? Хто захищає права людини? Це далеко не весь перелік питань, які стосуються особисто кожного з нас. Розкрити суть цих питань допоможе ведучий, відомий російський письменник і сценарист Андрій Дмитрієв, в гостях у якого побувають експерти різних сфер життєдіяльності.

Громадянська позиція - Майбутнє медицини

 Із 1 квітня медична реформа вступила в черговий етап. Як зміняться правила роботи і оплата праці лікарів? Як і кому нараховуватимуться кошти за надання медичних послуг, а також, на які ще нововведення очікувати пацієнтам? - про це поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Майбутнє медицини".

Наш співрозмовник - президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоровʼя України Іван Миколайович Сорока.

Громадянська позиція - Українська медицина і пандемія

Пандемія COVID-19 виявила неефективність систем охорони здоров’я багатьох країн в боротьбі з новим вірусом, а Міністри охорони здоров'я країн G20 визнали, що пандемія “оголила” множинні системні недоліки. З якими викликами зіткнулась українська медична система та чи готова вона до них? - про це поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Українська медицина і пандемія".
Наш співрозмовник - президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоровʼя України Іван Миколайович Сорока.
 

Громадянська позиція - Безробіття

Локдаун призвів до зростання безробіття як в Україні, так і в усьому світі. Країни приймають різні заходи для утримання економік на плаву і допомоги тим, хто втратив роботу. Що роблять інші держави, і чи достатньо зусиль докладає українська влада? - про це поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Безробіття".

Наш співрозмовник - провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, кандидат економічних наук, Лідія Ткаченко.

Громадянська позиція - Соціальне підприємництво

Зазвичай коли ми чуємо про соціальне підприємництво, то сприймається це щось на кшталт благодійних організацій. Але, чи насправді це так? У новій програмі проекту «Громадянська позиція» ми  поговоримо саме про те, що таке соціальне підприємництво і як воно представлено в сучасній Україні.  

Наш співрозмовник – керівник програми соціального інвестування Western NIS Enterprise Fund Василь Назарук.

Громадянська позиція. Екологічна ситуація в Україні

Глобальна проблема зміни клімату не розрізняє національностей, мов або політичних поглядів, що показує, наскільки ми залежимо один від одного. Які екологічні проблеми назрівають в Україні та світі? І чи може людина змінити своє життя так, щоб врятувати планету від найгірших наслідків? - поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Екологічна ситуація в Україні".

Наш співрозмовник - співзасновник та член ради громадської організації “Єдина планета”, посланець з питань толерантності ПРООН в Україні, Павло Вишебаба.

Громадянська позиція - Атомна енергетика України

Сучасний світ активно рухається в сторону чистих і поновлюваних джерел енергії. Це пов'язано як з новими технічними викликами, так і з необхідністю обмежити глобальне потепління на планеті. Україна не стоїть осторонь, і, ратифікувавши Паризьку угоду, фактично підписалася під завданням - до 2050 року перейти на поновлювані джерела енергії. Як відбувається цей перехід та що буде з традиційними постачальниками енергії, такими як атомні електростанції, - поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Атомна енергетика України".

Громадянська позиція - Культура та криза

Боротьба з коронавірусом і перебування на карантині змушують замислитися, наскільки гуманітарна та культурна сфери слугують нам опорою в цьому непростому виклику? Що буде з гуманітарною сферою після карантину? Про культуру як колективний імунітет і поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Культура та криза".
Наш співрозмовник - український арт-критик, куратор сучасного мистецтва, Костянтин Дорошенко.

Громадянська позиція - Туризм після пандемії

Спровокована коронавірусом криза перш за все вдарила по туристичним компаніям і авіації. Через обмеження, пов'язані з пандемією Covid-19, туристичні компанії змушені були перервати відпустку тисячам туристів, виплачувати їм компенсацію та примусово повертати з різних країн в Україну за свій рахунок. Про те, як пандемія і заборони на польоти впливають на туризм і чи зможемо ми подорожувати як і раніше поговоримо у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Туризм після пандемії".

Громадянська позиція - Сучасні проблеми освіти

Більшість людей зараз знаходиться в стані стресу. Ніхто не знає як карантин та економічна криза вплинуть на їхнє життя. Більш того, стурбовані батьки, учні, вчителі тому, що вони не знають, коли відновиться навчальний процес, адже після цієї епідемії світ зміниться, і зокрема зміниться система освіти. Що може чекати вчителів, учнів та їх батьків? Про це ми поговоримо  у новому випуску проекту "Громадянська позиція" - "Сучасні проблеми освіти".
Наш співрозмовник - експерт з питань освіти і навичок майбутнього Українського інституту майбутнього, Микола Скиба.