Місце під сонцем

У програмі «Місце під сонцем» вас очікує зустріч з людьми, які вистояли в боротьбі із собою та обставинами, відбулися як особистості й професіонали. Священики та лікарі, мандрівники та артисти, спортсмени й вчені ... Всі вони - герої життя. Кожен щиро розповідає про свої перемоги й поразки, ділиться досвідом подолання кризи, розкриває таємниці своєї професії...

 Ми щиро сподіваємося, що історії наших героїв підкажуть вам несподіване рішення проблеми, відкриють нові сфери діяльності, підтримають у важку хвилину та нагадають, що ви не самотні у своїй боротьбі за право бути особистістю.

Місце під сонцем - Євген Хмара. Майстер сонячних нот

У нашому випуску проекту "Місце під сонцем" - "Євген Хмара. Майстер сонячних нот" говоритимемо про музику і не тільки. Адже буває музика, яка начебто бере нас у полон, і, чесно кажучи, ми охоче йдемо в цей полон. А буває інша музика. Вона немовби допомагає нам стати собою. Саме про таку музику ми поговоримо з композитором, піаністом та аранжувальником Євгеном Хмарою.

Місце під сонцем. Юрій Ліфансе. Як допомогти бездомним?

Коли бачимо бездомних людей, ми можемо: їх просто не помітити, бути агресивними до них, або допомогти їм. В Україні нараховується близько 200 тисяч бездомних. Але, є такі люди, які допомагають обездоленим.
Тож, що спонукає тих, хто допомагає бездомним людям і як правильно творити добро?
Про це ми поговоримо у новій програмі проекту "Місце під сонцем".

Наш гість - Юрій Ліфансе, людина, яка понад двадцять років свого життя присвятила допомозі бездомним.

Місце під сонцем. Ігор Ятлук. Вітрила дитинства

Щотридні приблизно 250 дітей потрапляють в інтернати. 600 тисяч дітей по всій Україні мешкають у родинах, що перебувають у складних життєвих обставинах. Ці діти потерпають не тільки від жахливого побуту, вони страждають через відсутність елементарного спілкування. В них немає наставників, у них немає дорослих, з якими можна просто щиро побалакати. І можна, звісно, просто зітхати про бідних діточо́к, а можна чинити так, як гість програми "Місце під сонцем" – тренер, майстер спорту Ігор Ятлук.

Місце під сонцем. Юлія Матвєєва. Мозаїки Равенни

У 1952 році харків’янин Юрій Кнорозов розшифрував письмена майя. При цьому він ніколи не був у Південній Америці. На початку XXI століття харків’янка Юлія Матвеєва почала розшифровування символів візантійських тканин і мозаїк, які перебувають в Італійській Равенні. Саме ці мозаїки зберігають чи не єдине візуальне свідчення використання тканин у древній Церкві.

Про історичний, символічний і богословський зміст зображених текстильних предметів, дізнавайтеся у новому випуску програми  "Місце під сонцем. Юлія Матвєєва. Мозаїки Равенни".

Місце під сонцем - Олександр Ятель

Якщо пригадати всі кризи, які випали на долю нашого покоління, то виявиться, що ми живемо на шкурі зебри: розвал Радянського Союзу, 90-е, нульові, криза 2014 року і нарешті локдаун. Є таке відчуття, що ми постійно з чимось боремося, постійно не живемо, а виживаємо...

Цей світ ми змінити не можемо, але ми здатні змінити самих себе. Тож, про те, як розірвати порочне коло кризи, як почати нове радісне життя, ми поговоримо з бізнес-консультантом Олександром Ятелем, який вже 25 років поспіль допомагає компаніям виходити з криз.

 

Місце під сонцем - Наталія Веселовська. Дитинство під прикриттям

Кожній дитині потрібні пригоди, але так влаштоване життя, що ці пригоди просто на вулиці можуть виявитися дуже і дуже небезпечними. Зараз наші діти перебувають у дуже складному становищі. Вони живуть у світі, який змінився, і ми, дорослі, навіть не знаємо, що там відбувається. Як же їм допомогти? Як допомогти їм залишитися сміливими, сильними і водночас не піти слизькою доріжкою?

Відповіді на ці запитання допоможе нам знайти - юрист, скаутський лідер - Наталія Веселовська.

Місце під сонцем. - Юрій Серняк. Лікар на твоєму боці

Письменник Михайло Веллер говорив про те, що лише лікарі та поліція знають справжню сторону життя, де люди б'ються з дуже серйозними речами. Насправді для того аби лікарям не доводилося з останніх сил битися за людське життя, потрібно стати для них союзниками: потурбуватися про своє здоров'я вчасно. Про те, як же охороняти кордони свого здоров’я, як не дати хворобі захопити владу, і, найголовніше, як укласти правильний оборонний союз із лікарями?! Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Місце під сонцем" - "Юрій Серняк.

Місце під сонцем - Владислав Головін. Чоловікам - бути!

Сьогодні роль чоловіка в суспільстві дуже сильно змінилася, бо зараз главою сім'ї, годувальником і захисником нерідко може бути жінка. А чоловік отримати всі свої такі чоловічі радощі може часто в відеоіграх... Про те, яка ж дійсно роль чоловіка в сучасному суспільстві, ми поговоримо у новому випуску проекту "Місце під сонцем" - "Владислав Головін. Чоловікам - бути!".

Наш гість – Владислав Головін, заступник головного редактора журналу "Форбс", засновник "Батьківського клубу".

Місце під сонцем - Євген Цирень і Поліна Захарова. Карта, компас, біг, життя

Чи може біг змінити життя людини? Що таке рогейн і як подолати марафонську стіну? Як пробігти 24 години і вижити в екстремальних умовах?

Про це і не тільки розповість подружжя, яке дуже багато пробігло в своєму житті і зробило біг філософією свого буття. Це - Євген Цирень і Поліна Захарова, чемпіони світу з рогейн.

Місце під сонцем. Джерела для спраглих пісень

Як перетворити класичну музику на геніальну сучасну мелодія? Що головне для пісні: текст чи мелодія? Звідки беруться творчі ідеї та як втілити їх у життя? Про все це і не тільки нам розповість талановите подружжя: співачка, хормейстер, аранжувальник Ольга Токар і засновник театру "Джерела" Андрій Попруга у програмі "Місце під сонцем. Джерела для спраглих пісень".