Літопис. Відлуння епох

«Літопис. Відлуння епох» — це студійний проект телеканалу «Глас». Предмет обговорення з ведучим та його гостями – історичні події дня, головна мета – дослідження впливу минулого на наше сьогодення.

До участі в новому проекті запрошуються цікаві та багатогранні люди: митці та посадовці, лікарі та священики, спортсмени і банкіри... Будь-яка тема, що береться до обговорення, розкривається через призму сьогодення.

Літопис. Відлуння епох - Стимулювання читання

«Книги мають особливу чарівність, вони викликають насолоду, розмовляють з нами, дають добру пораду, стають для нас живими друзями», – писав у далекому ХIV столітті великий Петрарка … Сьогодні, 70 років потому, існує думка, що час книжок минув, а світом керує Інтернет, на незліченних моніторах якого відображається інформація на будь-який смак…

Літопис. Відлуння епох - Натюрморти

Посуд, вази та предмети побуту комусь можуть здатися дрібницею у повсякденному житті. Втім, навіть непримітна буденна річ може стати шедевром, якщо вона оживе на полотні під пензлем художника. 
   6 листопада 1899 року був відкритий Одеський художній музей. А ми з цієї нагоди у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Натюрморти" говоримо про один із жанрів живопису – натюрморт.

Літопис. Відлуння епох - Книжковий ринок

«Кожному талановитому письменнику потрібен талановитий читач», - казав Самуїл Маршак. Утім охочих читати нині за останні десятиліття поменшало, а письменників навпаки - побільшало. І нині щоб знайти читача, не обійтися без талановитих видавців, верстальників, ілюстраторів та піар-менеджери.

        6 листопада виповнюється 210 років від дня народження письменника Маркіяна Шашкевича. А у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Книжковий ринок" ми поговоримо, як працює сучасний книжковий ринок.

Літопис. Відлуння епох - Кліматологія

«Якщо вам не подобається погода, – трохи зачекайте», – цей популярний вислів належить Марку Твену. Щоправда, відомий письменник не уточнив, як довго доведеться чекати.

19 листопада 1921 року засновано Укргідрометцентр. У новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Кліматологія" ми поговоримо, чому примхливий земний клімат дедалі частіше підкидає нам сюрпризи.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Паралімпійці

Щоб бути сильним, не обов’язково мати міцне здоров’я. Достатньо любити життя і вірити, що все у власних руках. Навіть якщо ці руки неповносправні. З чого складається успіх на паралімпійських іграх? 

Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Паралімпійці".

Гості студії:

- Наталя Гарач, керівник прес-служби Національного паралімпійського комітету.

Літопис. Відлуння епох - Закарпатська школа живопису

 «Щоб створити справжнє полотно, художник має бути, по-перше, майстром, а по-друге – громадянином» - казав Йосип Бокшай. Митець і громадянин, який створив зо 400 художніх творів і започаткував закарпатську школу живопису.

         2 жовтня 1891 року народився художник Йосип Бокшай. І у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Закарпатська школа живопису" ми поговоримо про школи живопису.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Радянська мозаїка

Історію неможливо змінити чи переписати. Тим паче, якщо вона відображена не лише на папері, а й в архітектурних пам’ятках. «Мистецтво – це одяг нації», - казав Оноре де Бальзак. І багато митців були свідками, можливо, не завжди щасливих подій. Свої відчуття, цінності або погляд на тогочасне життя вони намагалися втілити у своїх творах.

Літопис. Відлуння епох - Квітникарство

“Мистецтво - це постійна спроба конкурувати з красою квітів - і завжди безуспішна”. Так казав Марк Шагал, художник, який мав чимало шанувальників і розумівся на красі.

27 вересня 2001 року створено «Союз Українських Квіткарів» У новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Квітникарство" ми поговоримо про значення квітів у нашому житті.

Гості студії:

- Лариса Клебан, ландшафтна дизайнерка, квітникарка

Літопис. Відлуння епох -  Бурштин

«Краса – наче коштовне каміння: чим більш вона природна, тим цінніша», - казав філософ Френсіс Бекон. Утім досить часто ми її не помічаємо, як не можемо гідно оцінити коштовний мінерал, доки його не обробить рука ювеліра.

31 серпня 1950 року пішов життя український геолог Борис Чернишов. Тому, у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" -  "Бурштин" ми поговоримо про бурштин.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Путівники по Україні

«Жоден вітер не буває попутним, якщо не знаєш, куди пливеш», - казав письменник Роберт Бенчлі. Вирушаючи у подорож, завжди варто озброїтися порадами бувалих мандрівників. Або тих, хто знає місце, куди ви зібрались.

16 липня 1872 року народився норвезький мандрівник Рауль Амудсен. У новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Путівники по Україні" ми поговоримо про те, як спланувати будь-яку подорож.

Гості студії: