Літопис. Відлуння епох

«Літопис. Відлуння епох» — це студійний проект телеканалу «Глас». Предмет обговорення з ведучим та його гостями – історичні події дня, головна мета – дослідження впливу минулого на наше сьогодення.

До участі в новому проекті запрошуються цікаві та багатогранні люди: митці та посадовці, лікарі та священики, спортсмени і банкіри... Будь-яка тема, що береться до обговорення, розкривається через призму сьогодення.

Літопис. Відлуння епох - Історичне кіно

Хтось любить трилери та детективи, комусь більше до вподоби пригодницькі фільми, а хтось у захваті від мелодрам. Майже все це одночасно можна знайти в історичному кіно. У них  і пригоди, і шалене кохання, і навіть кримінал. Які дають змогу, насолоджуючись карколомними поворотами сюжету, водночас ліпше зрозуміти часи, в яких жили наші пращури.

10 січня 1898 року народився режисер Сергій Ейзенштейн. У новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Історичне кіно" ми поговоримо про історичне кіно.

Літопис. Відлуння епох - Тетяна Яблонська

Колись на Сході існував звичай: художник, змінюючи манеру письма, брав собі нове ім’я. Декілька імен можна дати й видатній українській художниці, яка створила сотні картин різних жанрів та стилів у часи, коли дозволений був лише один творчий метод – соцреалізм. І в офіційному мистецтві вона теж досягла небувалих висот і здобула декілька державних нагород. 

Літопис. Відлуння епох - Оперний спів

«Якщо ніхто хоча б інколи не проливатиме сльози, то виникне неприємне запитання: а що, власне, ми робимо – на великій сцені». Це слова відомого оперного співака Олександра Ведерникова. 
    27 січня 1901 року пішов з життя композитор і диригент Джузеппе Верді. Тож у новому випуску проєкту "Літопис. Відлуння епох" - "Оперний спів" ми поговоримо про сучасну оперу. Поділитися професійними таємницями ми запросили:

Літопис. Відлуння епох - Ветерани спорту

«Можна все життя повторювати за іншими, що вище голови не стрибнеш. А можна перевірити себе і, здивувавши всіх, стати рекордсменом», - це слова Сергія Бубки, який встановив 35 світових рекордів. 

25 січня 1924 року почалися перші зимові Олімпійські ігри. У новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Ветерани спорту" ми говоримо про те, як складається доля чемпіонів після завершення спортивної кар’єри. 

Гості студії: 

Літопис. Відлуння епох - Дієтологія

Єдиний спосіб зберегти здоров'я - це їсти те, чого не хочеться, пити те, що не до смаку, і робити те, чого зовсім не хочеться. Так кажуть люди, які з тих чи інших причин дотримуються дієти.

У друкованих ЗМІ та Інтернеті нині можна знайти безліч диво рецептів швидкого схуднення та здорового харчування. Які з них - нічим не підтверджені міфи, а які справді діють? Розібратися з цим ми спробуємо у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Дієтологія".

Гості студії: 

Літопис. Відлуння епох - Григір Тютюнник

«Ото щастя, – написати таку книжку, щоб читач навмисно розтягував читання її найдовше, мацав недочитані сторінки і думав радо: ще є, ще й на завтра зостанеться» – якось записав у щоденнику Григір Тютюнник. Принаймні сам він намагався писати саме так.

5 грудня 1931 року народився Григір Тютюнник. І ми у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Григір Тютюнник" говоримо про цього надзвичайного письменника.

Гості студії: 

Літопис. Відлуння епох - Стимулювання читання

«Книги мають особливу чарівність, вони викликають насолоду, розмовляють з нами, дають добру пораду, стають для нас живими друзями», – писав у далекому ХIV столітті великий Петрарка … Сьогодні, 70 років потому, існує думка, що час книжок минув, а світом керує Інтернет, на незліченних моніторах якого відображається інформація на будь-який смак…

Літопис. Відлуння епох - Натюрморти

Посуд, вази та предмети побуту комусь можуть здатися дрібницею у повсякденному житті. Втім, навіть непримітна буденна річ може стати шедевром, якщо вона оживе на полотні під пензлем художника. 
   6 листопада 1899 року був відкритий Одеський художній музей. А ми з цієї нагоди у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Натюрморти" говоримо про один із жанрів живопису – натюрморт.

Літопис. Відлуння епох - Книжковий ринок

«Кожному талановитому письменнику потрібен талановитий читач», - казав Самуїл Маршак. Утім охочих читати нині за останні десятиліття поменшало, а письменників навпаки - побільшало. І нині щоб знайти читача, не обійтися без талановитих видавців, верстальників, ілюстраторів та піар-менеджери.

        6 листопада виповнюється 210 років від дня народження письменника Маркіяна Шашкевича. А у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Книжковий ринок" ми поговоримо, як працює сучасний книжковий ринок.

Літопис. Відлуння епох - Кліматологія

«Якщо вам не подобається погода, – трохи зачекайте», – цей популярний вислів належить Марку Твену. Щоправда, відомий письменник не уточнив, як довго доведеться чекати.

19 листопада 1921 року засновано Укргідрометцентр. У новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Кліматологія" ми поговоримо, чому примхливий земний клімат дедалі частіше підкидає нам сюрпризи.

Гості студії: