Літопис. Відлуння епох

«Літопис. Відлуння епох» — це студійний проект телеканалу «Глас». Предмет обговорення з ведучим та його гостями – історичні події дня, головна мета – дослідження впливу минулого на наше сьогодення.

До участі в новому проекті запрошуються цікаві та багатогранні люди: митці та посадовці, лікарі та священики, спортсмени і банкіри... Будь-яка тема, що береться до обговорення, розкривається через призму сьогодення.

Літопис. Відлуння епох - Вибір професії

Ми живемо у світі, де професії швидко "народжуються" та "помирають", дипломи не гарантують працевлаштування, а питання вибору спеціальності є одним з найактуальніших. Як не припуститись помилки, щоб у майбутньому не довелося  "мучитися в університеті", "ходити на ненависну роботу" та проживати життя "замість когось"? Про це ми поговоримо у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Вибір професії". 

Гості студії:

- Олена Маркова, практикуючий психолог.

Літопис. Відлуння епох - Йоганн Себастьян Бах

«Грати на будь-якому інструменті дуже легко. Необхідно лише натиснути в потрібний час потрібну клавішу», - так казав Йоганн Себастьян Бах, уславлений композитор і віртуоз.

31 березня 1685 року народився Йоганн Себастьян Бах, який за версією «Нью-Йорк таймс» - найкращий композитор всіх часів та народів. Тож у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Йоганн Себастьян Бах" ми поговоримо саме про цього музичного генія.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Метеозалежність

«Не буває поганої погоди, може бути невдало підібраний одяг», - кажуть англійці. Утім останнім часом погода настільки мінлива та непередбачувана, що може погіршити не лише настрій чи день, а й здоров’я.

      23 березня відзначається Всесвітній день метеорології, тому у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Метеозалежність" ми поговоримо про вплив погодних явищ на здоров’я.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Музика як хобі

“Ноти - це лише мистецтво записувати ідеї. Найголовніше ж - їх мати”, - казав письменник Стендаль. Сам він закинув заняття скрипкою і кларнетом ще і юності. Але захоплення музикою зберіг на все життя. 
 14 березня 1879 року народився фізик Альберт Ейнштейн, який також був віртуозним скрипалем. І І у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Музика як хобі" ми говоримо про те, яку користь музика може принести навіть тим, хто не займається нею не професійно. 

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Театральний переклад

Не можна бути скрипалем без музичного слуху. І не можна бути поетом без поетичного хисту. Так само п’єса, створена для театру повинна існувати в ньому за законами сцени.

19 березня 1895 року народився поет і перекладач Максим Рильський. І у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Театральний переклад" ми говоримо про особливості перекладу театральних творів. 

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Класика і сучасний театр

"Якщо двоє розмовляють, а третій слухає їхню розмову – це вже театр", - казав польський актор Густав Голоубек. Утім сучасні вистави можуть бути без слів, а подеколи й без акторів.

25 лютого 1887 року народився режисер і реформатор театру Лесь Курбас. Тож, у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Класика і сучасний театр" ми говоримо про класику в сучасному театрі.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - 150 років від дня народження Лесі Українки

«Почитаемая, но не читаемая», - так казала про себе сама Леся Українка. Як можна шанувати того, кого не знаєш чи не розумієш?

 25 лютого 1871 року народилася Лариса Косач, яку більшість з нас знає як Лесю Українку. Тож у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "150 років від дня народження Лесі Українки" ми спробуємо розкрити деякі невідомі широкому загалу сторони її особистості.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Етикет і епідемії

«Дорожче здоров’я може бути лише лікування», - казав сатирик Михайло Жванецький. Пандемія – це своєрідний тест не лише на міцність, а й етичне ставлення до інших людей. Можна не боятися за себе. Однак дотримання карантинних правил – це турбота про оточуючих.

Отже, наскільки змінив коронавірус кожного з нас, ми з’ясуємо у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Етикет і епідемії".

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Океанологія

“Ти ніколи не перетнеш океан, якщо не знайдеш в собі сміливості втратити із поля зору берег”. Так стверджував мореплавець Христофор Колумб. Моря й океани століттями манять до себе людину. Але й досі ми майже нічого не знаємо про них. 

29 січня 1998 року пішов з життя океанограф Станіслав Курилов. Тож, у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Океанологія" ми говоримо про дослідження океану.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Пейзажі

«Хтось може намалювати навіть багно на дорозі, та хіба у цьому полягає реалізм?». Кажуть, ці слова художник Куїджі сказав, коли вивчав місячне сяйво. На його картині воно було настільки яскравим, що глядачам здавалося, що картину підсвічують лампою.

         15 січня 1842 року народився художник Архип Куїнджі. Тож, у новому випуску проекту "Літопис. Відлуння епох" - "Пейзажі" - ми говоримо про пейзажний живопис.

Гості студії: