Літопис. Відлуння епох

«Літопис. Відлуння епох» — це студійний проект телеканалу «Глас». Предмет обговорення з ведучим та його гостями – історичні події дня, головна мета – дослідження впливу минулого на наше сьогодення.

До участі в новому проекті запрошуються цікаві та багатогранні люди: митці та посадовці, лікарі та священики, спортсмени і банкіри... Будь-яка тема, що береться до обговорення, розкривається через призму сьогодення.

Літопис. Відлуння епох. Жіночий роман

«Сюжети для своїх детективних романів я знаходжу, коли мию посуд, - казала Агата Крісті. – Це настільки невдячне заняття, що мимоволі виникають думки про вбивство». Письменниця не поточнила, наскільки часто її жарт відповідає істині. Та в будь-якому разі, її романи досі мають шалену популярність.

Відтак, 15 вересня 1890 року народилася письменниця Агата Крісті, тому в новому випуску проекту «Літопис. Відлуння епох» ми поговоримо, чи відрізняються книги, які читають чоловіки та жінки.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох. Перша медична допомога

«Будьте обережні, читаючи книги про здоров’я. Одна друкарська помилка може коштувати вам життя», - напівжартома радив Марк Твен. Та чи завжди ми усвідомлюємо, як діяти, якщо від нашої допомогти залежить здоров’я, а іноді й життя інших людей. У другу суботу вересня – Всесвітній день надання першої медичної допомоги.  Тож у новому випуску проекту «Літопис. Відлуння епох» ми поговоримо про основи медичних знань та навичок.

Гості студії:

Літопис. Відлуння епох - Червона книга

«Чи багато користі від будинку, якщо немає прийнятної планети, на якій можна його поставити?», - так казав еколог-натураліст Генрі Девід Торо, один із перших поборників захисту природи. Але його слова стали зрозумілими лише через 100 років після його смерті з появою Червоної книги. Відтак, чи багато тварин і рослин України занесені до Червоної книги? Які фактори найбільше загрожують існуванню рідкісних видів? Яка роль заповідників та заповідних зон для збереження видів?  Чому рослин у Червоній книзі значно більше, аніж тварин?

 Літопис. Відлуння епох - Мистецтво як джерело натхнення

«Художник – це людина, яка пише те, що можна продати. А хороший художник – це людина, яка продає те, що пише», - так вважав Пабло Пікассо, один з найвідоміших і найдорожчих художників у світі.

Відтак, чи можна навчаючись самотужки стати професійним художником? Чому полотна відомих людей, подеколи непрофесіоналів, інколи цінуються більше, аніж професійних художників?

Літопис. Відлуння епох - Велопрогулянки

«Коли я бачу дорослу людину на велосипеді, я спокійний за людство», – зазначав Герберт Велз. І справді, любов до «двоколісного друга» дедалі більше охоплює світ. Сьогодні важко знайти людину, яка б не знала, що таке «швидкі ноги», а саме так перекладається «велосипед» з французької…

Тож, чи справді в період карантинних обмежень для багатьох людей велосипед став незамінним помічником у пересуванні містом? Яку роль свого часу відіграв велосипед у формуванні культури дозвілля? Що важливіше отримати від велопрогулянки – позитивні емоції чи фізичне навантаження?

ЛІТОПИС. ВІДЛУННЯ ЕПОХ - ОНЛАЙН-ПОДОРОЖІ

Колись ми зачитувалися романами про подорожі і записками мандрівників. Це був чудовий спосіб урізноманітнити дозвілля, отримати колосальні враження і розширити свій кругозір. Щоб мати уявлення про найвіддаленіші куточки землі, сьогодні не обов’язково збирати валізи і вирушати у далекі мандри. Достатньо просто  увімкнути гаджет.

Тож, що таке віртуальний туризм і наскільки він може давати точні знання та уявлення про світ? Яка роль тревел-блогерів та досвідчених мандрівників у популяризації туризму? Наскільки важливі 3D-екскурсії та оцифровування пам’яток для музейної справи?

ЛІТОПИС. ВІДЛУННЯ ЕПОХ. ОНЛАЙН-ОСВІТА

Сучасні технології дають змогу одночасно бути на зв’язку з усім світом. XXI століття відкрило унікальний доступ до здобутків науки, мистецтва, літератури, технологій, про який попередні покоління навіть не мріяли. Але хтось ці можливості використовує, а хтось – марнує. Відтак, які переваги або мінуси має онлайн навчання? Чим навчання онлайн відрізняється від самоосвіти? Чи можуть навчальні ролики та відеоуроки замінити пояснення вчителя біля дошки?

Літопис. Відлуння епох - Авторське право

"Не там злодій краде, де багато, а там, де лежить відкрито", - стверджує народна мудрість. У наших широтах авторські прав не дуже поважають. Утім це також власність, хоч й інтелектуальна. І повага до них вважається однією з ознак цивілізованого суспільства. Відтак, що треба зробити авторові, щоб убезпечитися від плагіаторів? Як у середовищі митців ставляться до крадіїв інтелектуальної власності? Чи можна в Україні на своїй інтелектуальній власності заробляти? Відповіді на ці та інші запитання про авторське право дізнавайтеся у новому випуску проекту «Літопис.