Церква і суспільство

Життя в Церкві, до якого закликається кожна людина, є безперестанним служінням Богу і людям. До цього служіння закликається весь народ Божий. Члени тіла Христового, беручи участь у загальному служінні, виконують і свої особливі функції. У міру при зміні державного й суспільного життя, з'являються нові значущі для Церкви проблеми.

Про вічні цінності і політичні виклики, про канони і закони, освіту і просвіту, актуальні інтерв’ю та коментарі церковних ієрархів - все це і не тільки дивіться в новому щотижневому проекті телеканалу «Глас» - «Церква і суспільство», щонеділі о 21:00.

Гість нашої програми – Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Церква і суспільство, випуск 239

Хто в Церкві головніше – духовенство чи миряни? Виявляється, відповідь не є очевидною і ми маємо серйозний привід поговорити про роль духовенства і мирян у житті Церкви. Спілкуватись будемо з митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм, Керуючим справами Української Православної Церкви.

Церква і суспільство, випуск 238

4 грудня Церква відзначила свято Введення Пресвятої Богородиці у Храм. Подія, насичена прообразами і натяками, втім – відсутня у Святому Письмі. Чому ми так впевнено іноді говоримо про події, на які навіть не натякає Євангеліє? Спілкуватись будемо з митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм, Керуючим справами Української Православної Церкви.

Церква і суспільство, випуск 237

Чому Церква не йде шляхом спрощення богослужіння, щоб воно стало більш зрозумілим?  Як позбавитись відчуття провини за гріх, який вже неодноразово сповідувався? Що таке рай і пекло? Чи правда, що православним не можна їсти кров’яну ковбасу? Відповіді на ці та інші запитання телеглядачів, дізнавайтеся у новій програмі проєкту «Церква і суспільство».  Наш постійний гість – Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Церква і суспільство, випуск 236

9 листопада Православна Церква вшановує преподобного Нестора Літописця. Він вважається покровителем Київських духовних шкіл. Чому перший руський історик став святим і як його призначили покровителем семінаристів? Про це і не тільки ми поговоримо з митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм, Керуючим справами Української Православної Церкви у новому випуску проекту «Церква і суспільство».

Церква і суспільство, випуск 235

Як Церква ставиться до спорту, і чи може спорт поєднуватись із вірою? Як правильно розуміти десятину, яку потрібно віддавати Богу? Чи існує сатанізм, як окрема релігія? Як можна довести існування Бога невіруючому?

Відповіді на ці та інші запитання телеглядачів, дізнавайтеся у новій програмі проекту «Церква і суспільство». Наш постійний гість – Керуючий справами Української Православної Церкви, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

 

Церква і суспільство, випуск 234

У черговому випуску програми «Церква і суспільство» ми обговоримо найбільш важливі події в сучасному суспільстві, а також на запитання наших телеглядачів відповість митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Керуючий справами Української Православної Церкви.

 

Церква і суспільство, випуск 233

Чому інтронізація Митрополита Чорногорського і приморського Іоаннікія викликала протести і резонанс? Які аспекти служіння сучасних священиків хвилюють Церкву найбільше? Чи вважає Церква корупцію гріхом?

У черговому випуску програми «Церква і суспільство» ми обговоримо найбільш важливі події в християнському світі, а також на запитання наших телеглядачів відповість митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, Керуючий справами Української Православної Церкви.

 

Церква і суспільство, випуск 232

27 вересня Церква відзначає свято Воздвиження Хреста Господнього. Що стоїть за цим святом, і чому саме Голгофський Хрест став центральним пунктом християнського світогляду? Про це  ми поговоримо з митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм, Керуючим справами Української Православної Церкви у новому випуску проекту «Церква і суспільство».

Церква і суспільство, випуск 231

Чому Церква зустрічає новий рік у вересні і навіщо їй так званий «старий стиль»? Про складні місця церковного календаря ми поговоримо з митрополитом Бориспільським і Броварським Антонієм, Керуючим справами Української Православної Церкви у новому випуску проекту «Церква і суспільство».