Будьте здорові

Здоров'я – найцінніше, що є в нашому житті. Як сказав преподобний Макарій Оптинський: "Коли страждає плоть – страждає і душа". Як зберегти здоров’я і менше хворіти? Відповіді шукайте з лікарем-анестезіологом, cвященником Миколою Бойком у новому проекті "Будьте здорові!".

Будьте здорові! Алергія у дітей. Лікар-алерголог Бондаренко Т. М.

Які види алергії в дітей зустрічаються найчастіше? У сучасних дітей розвивається алергія на Wі-Fі? Чи грудне молоко убезпечує малюка від розвитку алергії? Гра на духових музичних інструментах рятує від астми? Відповіді на ці та інші запитання про діагностику та лікування алергічних хвороб у дітей дізнавайтесь у новому випуску проекту "Будьте здорові!" - "Алергія у дітей".

У нас в гостях лікар-алерголог Бондаренко Тетяна Миколаївна.

Будьте здорові! Алергія у дорослих. Лікар-алерголог Бондаренко Т. М.

Тисячоліттями лікарі намагалися зрозуміти, чому людина раптом починає чихати, кашляти, покриватися висипом, хоча хвилину тому була абсолютно здоровою...Невизначеність стосовно алергії зберігалася аж до XIX століття, коли нарешті була описана «сінна лихоманка» та вплив середовища – рослин, їжі, інших факторів – на розвиток алергічних реакцій. У XX столітті вивчення алергії вийшло на новий рівень...

Тож, алергія це вроджена хвороба? Тополиний пух є найсильнішим алергеном? У алергіків дуже слабкий імунітет?

Будьте здорові! Бронхіальна астма. Лікар-алерголог Бондаренко Т. М.

Давньогрецьке слово «астма» означає - важке дихання, задишка. Це запальне захворювання дихальних шляхів. Стародавні лікарі закликали своїх пацієнтів не боятися хвороби. «Людина вмирає не від хвороб, а від внутрішнього рішення не давати їм опору» - вважав Клавдій Гален. Так що лежить в основі бронхіальної астми? Які симптоми можуть бути при бронхіальній астмі? Які обстеження необхідно пройти, аби підтвердити цей діагноз? Чи парацетамол провокує астматичні напади?

Будьте здорові! Деменція, частина 2. Лікар-психіатр Білоцерківська Г.І.

Існують хвороби, які сьогодні вважаються невиліковними. Одна з них це - деменція. Хворі на деменцію живуть у своєму крихкому світі, і будь-який подразник може спричинити паніку, тривогу. Як треба викликати позитивні емоції у людей, хворих на деменцію? Який зв'язок деменції з депресією? Чи потрібно людей з деменцією повертати до реальності? 

Будьте здорові! Деменція, частина 1. Лікар-психіатр Білоцерківська Г.І.

Деменцію називають всесвітньою катастрофою, яка лише чекає свого часу. Лора Уейман у своїй книзі «Поговоримо про деменцію», що стала світовим бестселером, так означила сутність цієї недуги: «Деменція - це ніби ви опинилися у чужій країні, де не розумієте ні мови людей, ані написів на дороговказах. Ви боїтеся, ви розгублені». Тож, що таке деменція і коли потрібно звертатися по допомогу? Деменція це хвороба тільки літніх людей? Неадекватний сміх - теж ознака деменції? Чи удари по голові у футболі та боксі призводять до деменції?

Будьте здорові! Біль у стопі. Лікар-ортопед Чернобай С. П.

Ще в Давньому Китаї знали, що на стопі є багато рефлекторних точок, які відповідають внутрішнім органам. Тож протягом століть масаж ступень ніг вважався універсальним засобом не лише для підтримки здоров'я, але і для гарного настрою. 

Як сьогодні вирішують проблеми з стопами? Чи можуть устілки допомогти людям з плоскостопістю? Що краще для здорової стопи – ходити вдома босим чи взутим? Звідки береться п’яткова шпора? Чи впливає на біль у ногах зайва вага?

Будьте здорові! Біль у коліні. Лікар-ортопед Чернобай С. П.

Проблема суглобів — одна з найдавніших серед захворювань людини. Традиційно болі в суглобах лікували грязями, масажем, гарячим піском, морськими ваннами. Як же сьогодні вирішують проблеми з суглобами? Чи кріп та петрушка рятують від болю в колінах? Про що свідчить клацання у коліні або хрускіт при ходінні? Що робити, якщо коліна болять "на погоду"?

Тож, про біль у коліні дізнавайтесь у новому випуску проекту "Будьте здорові!" - "Біль у коліні".

Будьте здорові! Реабілітологія. Фізичний реабілітолог, остеопат Панченко В.Г., частина 2

Чи може остеопатія допомогти при хропінні? Наскільки ефективна остеопатія при таких проблемах, як натоптиші та шпори? Як допоможе остеопатія виправити прикус? Чи потрібно відвідувати остеопата для профілактики? 

Відповіді на ці та інші запитання про остеопатію дізнавайтесь у проекті "Будьте здорові!" - "Реабілітологія", частина 2.

У нас в гостях фізичний реабілітолог, остеопат Панченко Василь Григорович.

Будьте здорові! Реабілітологія. Фізичний реабілітолог, остеопат Панченко В.Г., частина 1

У медицині термін «медична реабілітація» першим використав Йозеф Ріттер фон Бус в 1842-му році. У трактаті "Система піклування про бідних» він писав: «після лікування хворий повинен бути повністю реабілітований. Нехай він підніметься до того місця, з якого його скинула хвороба, нехай він знову набуде почуття особистої гідності, і почне нове життя». Відтак, реабілітація – це давня наука. Так що таке сьогодні остеопатія?

Будьте здорові! Пігментація шкіри. Лікар-дерматолог, косметолог Юдіна С.Г.

Чи захищає тональний крем від пігментації? Процедуру пілінгу слід проводити восени? Чи потрібно лікувати пігментні плями вагітним? Як позбутися пігментних плям після опіків? Що таке печінкові пігментні плями?

Відповіді на ці та інші запитання про пігментацію шкіри дізнавайтесь у проекті "Будьте здорові!" - "Пігментація шкіри".

У нас в гостях лікар-дерматолог, косметолог, Заслужений лікар України Юдіна Світлана Григорівна.