Портрет

Герої програми «Портрет» — визначні історичні постаті, які досягли вершин не лише в окремій галузі суспільного життя, але, перш за все, в утвердженні добра, у служінні ближньому. Це священики, політичні діячі, поети, художники, педагоги, науковці, лікарі, військовослужбовці — люди, які ціною своєї особистої праці заслужили у душах співвітчизників теплу згадку, вдячну пам’ять.

Автори програми ведуть телеглядача складним і тернистим шляхом, який довелося пройти людині, розкривають значення її особистого внеску в історію людства.

Телепортрет описує життя людини, яка присвятила своє життя творчості. Самим своїм життям герої сюжетів засвідчують відданість справі, яку вони обрали.

Леонід Соколов. Вічні цінності людського життя

«Наша тривожна свідомість, що напружено шукає для себе морального опертя́, у важкі дні життя мимоволі зупиняється на ідеї душевного спасіння як самодостатньому і радісному мотиві – єдино цінному, що єдиний осмислює наше тлінне життя. Все зраджує на землі, а небо – незмінне», так писав професор Києво-Могилянської академії Леонід Соколов. Він прожив не довге життя, але залишив по собі багато наукових праць: з філософії, аскетики, педагогіки, психології тощо.

ВІДДАНІСТЬ VICTORYI. ВІКТОРІЯ ЛУК'ЯНЕЦЬ, ЧАСТИНА 2

Її порівнюють з великими оперними Дівами минулого століття. Вона співала на одній сцені з усіма видатними сучасниками. Вона виступала на найпрестижніших сценах світу. Про її працездатність і витривалість ходять легенди. Вона - Вікторія Лук’янець.
Про найдорожчих друзів, про незабутні зустрічі і незвичайні виступи, про різні континенти і віденські будні знаменитої співачки друга частина фільму "Відданість Вікторії".

ВІДДАНІСТЬ VICTORYI. ВІКТОРІЯ ЛУК'ЯНЕЦЬ

Всесвітньо відома оперна Діва народилась і виросла в Києві, але вже багато років живе і працює у Австрії. Проте, гастролюючи світом, вона ніколи не забуває України: "Батьківщина дала мені голос і вже за це я буду вдячна їй завжди".
Про київські зустрічі Народної артистки України пані Вікторії Лук’янець, про її служіння - перша частина фільму "Відданість Victoryi".

Гізелла Ципола та Стефан Турчак. Польові квіти для весільного букета

Ще на самому початку кар’єри її голос назвали "подібним до скрипки Страдіварі". В Угорщині, Німеччині, Чехії її порівнювали з неповторною Марією Каллас. Після тріумфального виступу в Японії на Міжнародному конкурсі "Мадам Баттерфляй", завоювавши першу премію, Ципола стала володаркою титулу "Найкраща Баттерфляй світу". Але, доля розпорядилася так, що в розквіті свого таланту Гізелла Альбертівна залишила сцену Національної опери України, а незабаром й зовсім покинула Київ, переїхавши на свою Батьківщину - в Закарпаття.

Світи Івана Франка, ч.2

Це розповідь про І. Франка, що поєднує архівні матеріали з фактами біографії і зображувальне моделювання образного світу, ліричних героїв, що дає уяву про тонку, вразливу особистість митця, про його життя - дорогу поневірянь і пошук Істини.

 

Світи Івана Франка, ч.1

Це розповідь про І. Франка, що поєднує архівні матеріали з фактами біографії і зображувальне моделювання образного світу, ліричних героїв, що дає уяву про тонку, вразливу особистість митця, про його життя - дорогу поневірянь і пошук Істини.

 

Любити людину: Антон Макаренко

Цей фільм – про пошуки педагога. Він з часом зрозумів, що немає жодної педагогічної системи. Є тільки живе життя... І якщо в ньому присутнє істинно людське захоплення, є справжнє діло, тоді все буде добре.

Агнія Барто. Переклади з дитячого

Її ім’я відоме чи не кожному. Її вірші ми знали, ще не вміючи читати та добре говорити. Проте не всім відомо, що головною справою життя Агнії Барто була допомога дітям, загубленим під час війни. Вона отримувала тисячі листів, була свідком багатьох щасливих зустрічей і вірила, що діти знайдуть свою родину і більше ніколи не знатимуть війни.

Мар’ян Крушельницький: арлекін і філософ

Першою в його житті була шкільна вистава на свято Миколая Чудотворця, дев’ятнадцятого грудня тисяча дев’ятсот сьомого року. Маленького виконавця головної ролі довго не відпускали зі сцени. І під оплески залу він прошепотів: “Господи, зроби так, щоб я став актором!”

Катерина Білокур. Сповідь

«Якби в нас була такого рівня майстерності художниця, ми змусили б заговорити про неї весь світ», – сказав про неї Пікассо. Вона ж усе життя провела в рідній Богданівці, ніколи не ходила до школи, ніде не навчалася малярству. І мріяла, щоб її, сільську жінку-самоука, просто визнали за художницю.