З історій про віру

Багато з нас чули історії про подвижників віри, про чудеса, я́влені через них... Але чи всі ті відо́мості правдиві? Адже́ деякі з них так схожі на казку з дитинства...

Приклад подвижників надихав наших предків змінювати життя, щоб увійти в Вічність. Вшановуючи пам'ять подвижників, її оповивали легендами. Сьогодні ми навчилися відрізняти легенди від бувальщини й переконалися, що реальні історії не менш змістовні й при тому вони більш надійні свідчення про віру...

З історій про віру - Києво-Печерська Лавра. Патерик, частина 14

У новому випуску проекту "З історій про віру" ми продовжимо говорити про святих-їєрархів, вихідців із Печерського монастиря, шанованих у Соборі Печерських святих. Серед них були ті, які заснували або очолювали кафедри у давньоруських містах: Смоленська, Твері...

З історій про віру - Києво-Печерська Лавра. Патерик, частина 13

У новому випуску проекту "З історій про віру" ми продовжимо говорити про святих-їєрархів, вихідців із Печерського монастиря, шанованих у Соборі Печерських святих. Серед них були ті, які заснували або очолювали кафедри у давньоруських містах: Чернігів, Ростов, Туров...

З історій про віру - Києво-Печерська Лавра. Патерик, частина 12

У новому випуску проекту "З історій про віру" ми продовжимо говорити про святих-їєрархів, вихідців із Печерського монастиря, шанованих у Соборі Печерських святих. Серед них були ті, які заснували або очолювали кафедри у давньоруських містах: Володимир-Волинський, Тмутаракань, Бі́лгород, Канів, Ю́р’їв...

З історій про віру - Києво-Печерська Лавра. Патерик, частина 11

Із 200 святих Києво-Печерської Лаври не менш як 36 піднесено до єпископського сану, тобто вони належать до вищого ступеня священства в церковній ієрархії. Зі 129 святих Києво-Печерських, похованих у Лаврі, єпископів – 13.

Відтак, у новому випуску проекту "З історій про віру" ми продовжимо говорити про плеяду ієрархів-вихідців із Печерського монастиря, шанованих у Соборі Печерських святих.

З історій про віру - Києво-Печерська Лавра. Патерик, частина 10

Святих монахів церковна традиція іменує преподобними, тобто такими, які прагнули та досягли уподібнення Христу. В епоху давньої Русі існувала практика обирати єпископів якраз серед монахів, бо вони не мали обов'язків перед родиною. Багатьох із них Церква приєднала до лику святих.

Відтак, у новому випуску проекту "З історій про віру" ми поговоримо про плеяду ієрархів-вихідців із Печерського монастиря, шанованих у Соборі Печерських святих.

З ІСТОРІЙ ПРО ВІРУ. СОБОР КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИХ СВЯТИХ, ЧАСТИНА 9

Преподобний Феодосій Печерський став духівником численних мирян, щедро ділився надлишком від милостині, яку жертвували Києво-Печерському монастирю, з неймущими людьми. Він відкрив при лаврі притулок жебракам, хворим та скаліченим і виділяв регулярну десятину від коштів обителі на їх утримання. Відтак, преподобний Феодосій став основоположником чернечого спільножи́тельства на Русі.

Про це детальніше дізнавайтеся у новому випуску проекту "З історій про віру" - "Собор Києво-Печерських святих", частина 9.

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих, частина 8

У Києво-Печерському патерику преподобних Антонія та Феодосія зображено як подвижників, що гармонійно доповнюють один о́дного у справі становлення Лаври. Але деякі історики вважають, що в окремих моментах преподобних Антонія та Феодосія можна протиставити. Чи так це?

Про це дізнавайтеся у новому випуску проекту "З історій про віру" - "Собор Києво-Печерських святих", частина 8.

З ІСТОРІЙ ПРО ВІРУ. СОБОР КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИХ СВЯТИХ, ЧАСТИНА 7

У середні віки чернецтво стало ядром церковної організації: з огляду на соціальні та політичні, економічні та культурні особливості епохи воно проявило себе кращим зберігачем богослужбових традицій, досвіду молитви, а також інтелектуальних скарбів. Із цієї причини з особливою вдячністю згадували першопроходців та наставників чернецтва.

«Першоначальником чернечого в Русі житія» став преподобний Антоній Печерський – виходець із Любеча, мандрівник святими місцями християнського Сходу, постриженик Святої Гори Афон та засновник Києво-Печерської Лаври.

З історій про віру - Києво-Печерська Лавра. Патерик, частина 10

Із 200 святих Києво-Печерської Лаври не менш як 36 піднесено до єпископського сану, тобто вони належать до вищого ступеня священства в церковній ієрархії. Зі 129 святих Києво-Печерських, похованих у Лаврі, єпископів – 13.

Відтак, у новому випуску проекту "З історій про віру" ми продовжимо говорити про плеяду ієрархів-вихідців із Печерського монастиря, шанованих у Соборі Печерських святих.

З історій про віру. Собор Києво-Печерських святих, частина 6

Багато хто з нас чув історії про подвижників віри, про чудеса, явлені через них ... Але чи всі ці відомості достеменні? Адже деякі з них так схожі на казку з дитинства...

У новому випуску програми проекту "З історій про віру" ми розкриємо таємниці життя засновника чернецтва на Русі та Києво-Печерської Лаври - преподобного Антонія Печерського.