Головна сторінка
Зараз в еф╕р╕ 21:41

23:50

Небесна республіка (Греція, Метеори)

23:05

Любов єднає нас. Монолог сучасника

23:00

Молитва Небесним силам

22:30

Уманське чудо, сурдопереклад

22:05

Жінка з усміхненими очима, сурдопереклад

22:00

Молитва Ангелу-Хранителю

21:20

Ліван. Легенди давнього Тіра

21:15

Територія добра

21:00

Літопис

20:20

Театр Лариси Кадирової

20:10

Вечір у Шишкиному лісі

20:00

Добре слово

19:50

Повість минулих літ

19:40

Територія добра

19:30

Літопис

19:00

Історія шедевра. Сергій Васильківський

18:15

Так починався великий Купрін

18:10

Лавра Небесна

18:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

17:30

14-плюс

17:00

Пономарі

16:50

Літопис

16:35

Моє звірятко

16:25

День у Шишкиному лісі

16:20

Казки та історії

16:10

Добре слово

16:00

Дивосвіт

15:50

Образ доброчинності

15:25

Сон із дитинства. Незатоплена пам'ять

15:15

Територія добра

15:05

Літопис

15:00

Молитва про примноження любові

14:00

Монастир Святих Царствених мучеників

13:35

Віктор Івченко. Майстер і його муза

13:30

Дивосвіт

13:10

Людина праці. Від вогню і пензля (іконопис на склі)

13:00

Твори. Живи. Люби

12:50

Літопис

12:20

Земля заповідна. Національний природний парк Пирятинський

12:15

Лавра Небесна

12:10

Територія добра

12:05

Образ доброчинності

12:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

11:50

Територія добра

11:45

Автограф. Край любимый! Сердцу снятся. (С. Єсенін)

11:00

Данило Демуцький. Визнання

10:50

Літопис

10:10

Місце під сонцем. Юрій Комаров. Історія для роздумів, сурдопереклад

10:05

Обитель святого Стефана (Греція, Метеори), сурдопереклад

10:00

Лавра Небесна, сурдопереклад

09:50

Поезія неба

09:45

Територія добра

09:25

З історій про віру. Києво-Печерська Лавра. Патерик

09:05

Герберт фон Караян

09:00

Молитва за мир в Україні

08:45

Житія святих. Марія Магдалина

08:05

Храм Святого Георгія

08:00

Євангеліє на кожен день та думки Святителя

07:40

Ранок у Шишкиному лісі

07:30

Добре слово

07:20

Пісня Богородиці

07:05

Літопис

07:00

Молитва перед початком доброї справи

06:35

Житія святих. Преподобний Аліпій Іконописець

06:10

Дерев'яні храми: вічний монолог

06:05

Лавра Небесна

06:00

Молитва Оптинських старців

05:50

Автограф. Лондон. Темза (У. Вордсворт)

05:30

Ліван. Країна живої історії

05:05

Варлаам Печерський - учень і предтеча

05:00

Молитва Отче наш

04:40

Тріполі. Православне свідчення на зрізі часів, сурдопереклад

04:00

Місце під сонцем. Рекламіст Джон Бейлі, сурдопереклад

03:35

Петра. Рожева квітка Йорданії

03:00

Олег Борисов. Київські університети

02:30

Земля заповідна. Національний природний парк Пирятинський

02:00

Зодчество

01:45

Піщанська ікона Божої Матері

01:00

Мовою танцю. Павло Вірський

00:25

Розкажи нам, вулице! Костьольна

00:05

Легенди грецьких островів

00:00

Ансамбль Благовість. Хваліте ім'я Господнє

Останні новини

Предстоятель Русько╖ Православно╖ Церкви прив╕тав ветеран╕в Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни з Днем Перемоги

07.05.2012

Звернення Свят╕шого Патр╕арха Кирила до гостей концерту «Вклон╕мося великим тим рокам» у Храм╕ Христа Спасителя6 травня 2012 року в Зал╕ церковних собор╕в Храму Христа Спасителя в╕дбувся концерт «Вклон╕мося великим тим рокам», присвячений 67-й р╕чниц╕ Перемоги у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕. Ветеран╕в в╕йни й тилу, що прийшли на концерт, з прийдешн╕м святом прив╕тав Свят╕ший Патр╕арх Московський ╕ вс╕╓╖ Рус╕ Кирил.

Дорог╕ ветерани! Дорог╕ учасники наших чудових збор╕в у Храм╕ Христа Спасителя! До вс╕х вас я звертаю Пасхальне прив╕тання: Христос Воскрес!

Щороку, коли ми наближа╓мося до дня 9 травня, ми пережива╓мо якесь особливе в╕дчуття. Можливо, тому, що люди дивляться в╕дпов╕дн╕ л╕тературн╕ тексти, пов'язан╕ з геро╖змом нашого народу у Велик╕й В╕тчизнян╕й в╕йн╕. Можливо, тому, що телебачення прид╕ля╓ ц╕й тем╕ б╕льше уваги: у ц╕ дн╕ показують во╓нн╕ ф╕льми, у тому числ╕ стар╕, з якими пов'язан╕ дитинство або юн╕сть багатьох ╕з нас. Так створю╓ться абсолютно визначена атмосфера навколо того, що ╓ сп╕льним для всього народу.

Боротьба з фашизмом, боротьба з ╕ноземною силою, яка забрала величезну к╕льк╕сть людських житт╕в, яка завдала важко╖ рани на т╕л╕ В╕тчизни нашо╖, сьогодн╕ невипадково так тривало збер╕га╓ться в пам'ят╕ людей, тому що боротьба ця стала загальною ц╕нн╕стю. Декому може здатися дивним: ну як же так — в╕йна ╕ раптом ц╕нн╕сть? Усе залежить в╕д того, в ╕м'я чого людина бере в руки зброю, що вона захища╓. Напада╓ вона на слабкого, на беззахисного чи нав╕ть на сильного, але, прагнучи в результат╕ в╕йськових д╕й завоювати перевагу, нав'язати ╕ншим свою волю, п╕д╕рвати чийсь суверен╕тет, використати когось економ╕чно, ╕деолог╕чно, — чи людина п╕дн╕ма╓ зброю для того, щоб захистити св╕й народ, сво╖ святин╕, свою ╕стор╕ю, сво╓ власне нац╕ональне саморозум╕ння?

Велика В╕тчизняна в╕йна розд╕лила дв╕ арм╕╖. Одна прагнула до досягнення страшних, несправедливих, бридких ц╕лей ╕, будучи прекрасно озбро╓ною, добре орган╕зованою, не зум╕ла здобути перемоги. А ╕нша сторона була менш орган╕зована ╕ не так добре озбро╓на, особливо в перш╕ роки в╕йни, ╕ було багато такого, що сьогодн╕ при найближчому розгляд╕ досл╕дник╕в п╕дда╓ться критиц╕. Проте саме ця сторона опинилася на сторон╕ Божо╖ правди й перемогла.

Ми збер╕га╓мо в пам'ят╕ ц╕ под╕╖, тому що вони д╕йсно зм╕нили св╕т — у тому сенс╕, що не допустили, щоб ╕сторична Русь, Рос╕я, Радянський Союз, як ми називали нашу кра╖ну в той час, повалився ╕ разом ╕з ним повалилася вся ця потужна православна, хоча ╕ багатонац╕ональна, але з православною б╕льш╕стю цив╕л╕зац╕я, побудована — хоч це й здасться комусь дивним — на моральних принципах, закладених у ╢вангел╕╖. ╤ хоча за радянських час╕в у Бога не в╕рили, в╕д принцип╕в в╕д цих не в╕дмовлялися.

Ми вийшли переможцями, ми врятували В╕тчизну, ми врятували св╕т. Пам'ять про Велику Перемогу ма╓ дуже велике значення, ╕ не т╕льки емоц╕йне. Коли навертаються сльози ╕ клубок до горла п╕дступа╓, це вже корисно для сучасно╖ прагматично╖ людини — вона чу╓ таким чином голос свого сумл╕ння, голос свого серця.

Але спогад про Перемогу важливий ще й з ╕ншо╖ причини. Перемога да╓ нам приклад того, як народ може об'╓днуватися навколо сп╕льних ц╕лей ╕ сп╕льних ц╕нностей ╕ зд╕йснювати те, що зда╓ться неможливим.

Ми н╕коли не повинн╕ забути про Велику Перемогу, тому що сама пам'ять про цю Перемогу робить нас, людей, як╕, можливо, духовно слабк╕ш╕ за тих, хто бився тод╕ на полях битви, тим не менш здатними до об'╓днання, до сол╕дарност╕, до вза╓мно╖ д╕╖ з╕ збереження, захисту нашо╖ В╕тчизни, з в╕дстоювання всього того, що ╓ для нас святим ╕ непорушним. Це мирне життя нашого народу, наша в╕ра, наш╕ святин╕, пам'ять про наших батьк╕в. Це велика духовна культурна традиц╕я, яка сформувала наш народ.

Я хот╕в би сердечно прив╕тати з Днем Перемоги насамперед наших ветеран╕в. Поки ви жив╕, дорог╕ ветерани, ви ╓ живими нос╕ями ц╕╓╖ ╕сторично╖ пам'ят╕. Дивлячись на вас, кожна людина — ╕ молода, ╕ середнього в╕ку, ╕ нав╕ть л╕тня, кому не довелося воювати, — в глибин╕ душ╕ зада╓ питання: а я б зм╕г зробити те, що зробив в╕н? Нав╕ть сама постановка цього питання п╕дн╕ма╓ душу, направля╓ розум на роздуми про найголовн╕ше. Тому ваша жива присутн╕сть у житт╕ сусп╕льства ма╓ величезне значення. ╤ я радий, що ста╓ вже традиц╕╓ю збиратися у зв'язку з Днем Перемоги в Храм╕ Христа Спасителя, у цьому соборному зал╕.

Я шкодую, що не м╕г прийти на самий початок, тому що саме тод╕, коли ви з╕бралися, тут, у м╕ст╕ Москв╕, в Новод╕вочому монастир╕ в╕дбулося дуже велика под╕я. Новообраний президент нашо╖ кра╖ни В.В. Пут╕н передав Церкв╕ з ╤сторичного музею велику святиню — чудотворну ╤верську ╕кону Божо╖ Матер╕.

Ця ╕кона була написана на Афон╕ за вел╕нням государя царя Олекс╕я Михайловича. Пот╕м, коли список було створено, цар ╕ вся тод╕шня знать, духовенство ╕ весь народ Москви урочисто зустр╕чали цю ╕кону. А пот╕м почалося зв╕льнення В╕тчизни нашо╖ в╕д польсько-литовських загарбник╕в, й ╕кона ця стала в╕йськовою ╕коною. Вона була в наших в╕йськах п╕д час взяття Вязьми, п╕д час взяття Смоленська, коли руйнувалася б╕льш н╕ж 100-р╕чна окупац╕я ╕ноземних сил. Це в╕йськова ╕кона, перед якою проливалися молитви наших предк╕в про визволення Рос╕╖. ╤ ось напередодн╕ Дня Перемоги Церква отримала цю ╕кону, яка п╕сля революц╕╖ була недоступна й збер╕галася в ╤сторичному музе╖.

А 24 травня, у день в╕дкриття святкування Дн╕в слов'янсько╖ писемност╕ й культури, на Васил╕вському узвоз╕ буде звершено народний молебень перед ц╕╓ю великою святинею. ╤ я запрошую вс╕х вас прийти о перш╕й годин╕ дня на Васил╕вський узв╕з, щоб ус╕м разом помолитися про Батьк╕вщину нашу, про народ наш, про те, щоб життя наше супроводжувалося перемогами, щоб Господь збер╕гав нас ╕ Цариця Небесна захищала нас в╕д поразок, як╕ можуть завдати непоправно╖ шкоди переб╕гу народного життя.

Ще раз хот╕в би прив╕тати вс╕х вас, мо╖ дорог╕, з прийдешн╕м святом Перемоги, з Пасхою Христовою. Христос Воскрес!

╤нформац╕я з сайту Прес-служби Патр╕арха Московського ╕ вс╕╓╖ Рус╕